leader

Zemřela mimina, která před 100 a více lety „nesála“ mléko?

Zemřely mimina které před 100 a více lety nesály mléko?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… teda já si myslim, že už to maj za sebou i ty co sála mlíko …

Další odpovědi
aliendrone

Zcela bez pochyby do jednoho ANO! Tehdy ještě neexistovaly náhražky mléka (jakéhokoliv) a novorozenec není schopen konzumovat jinou stravu. Tudíž >>

VŠECHNA MIMÍ BY CHCÍPLA HLADY!! ;) :D :D

ivzez

Podle mne zdaleka ne všechna.
Pokud matka neměla mléko, bylo možné dětem podávat ovoce,
zeleninu, vejce (žloutek), od šestého týdne i maso.
To je možné i dnes u dětí, které nesnášejí mléko.
(Také jsem „o pár let později“ vyrostla na zelenině a masu.)

aliendrone

ivzez >>>
Kdysi jsem vyslechl přednšáku na téma kojení novorozenců (jejím účelem bylo nastávající matky přesvědčit, aby kojily děti samy, místo dnes běžného trendu nekojit, aby se nezkazila postava) A právě tam jsem se dozvěděl, že novorozenec v období do 10 týdnů není schopen pozřít resp. zužitkovat pevnou stravu. Něco jako že mléko (tekutá strava) je nutným předstupněm (příprava zažívacího traktu) k přjímání pevných potravin.

Ale možná jsem to špatně pochopil (dřepěl jem tam vynuceně a moc velký pozor jsem nedával). Proto jsem překvapen Vaším tvrzením, ale předpokládám, že víte o čem mluvíte. Já vím jen tolik, že v případě, že matky neměly mléko (a Sunary apod. ještě neexistovaly) se využívaly tzv. „kojné“ jako náhradnice.