dana

zemřel mi biologický otec notář mne nekontaktoval ,je možné napadnout závět

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na obsahu té závěti a dalších okolnostech.
Každopádně kontaktuj ty onoho notáře, nech si jeho postup vysvětlit a zkonzultuj jej, případně, s jiným notářem (právníkem) – ale budeš muset dodat podrobnější informace – takto ti nikdo nic rozumného neporadí.

Další odpovědi
anonym

V první řadě si ověř, jestli po otci bylo vůbec co dědit, aby to nebyly nakonec jenom dluhy.
Pokud tě rodina otce úmyslně z dědictví vynechala, tak zkus zjistit, který notář pozůstalost řešil. Obrať se na něj s tím, že potřebuješ zjistit, z jakého důvodu Tě nikdo o úmrtí otce a projednávání pozůstalosti neinformoval.
Závěť v případě, že tě z ní otec vynechal samozřejmě napadnout můžeš. Pokud toto „opomenutí“ v závěti není založeno na zákonných důvodech, tak s velkou pravděpodobností soud otázku dědictví projedná a chybu napraví.

ivzez

Existuje vůbec závěť (ne každý ji pořizuje)?

Je předčasné něco napadat.
Přihlaste se notáři, který vyřizuje/vyřizoval pozůstalost.
Pokud bylo dědické řízení již uzavřeno,
bude je notář muset znovu otevřít.