Hyperaktivní Veverka

Zeměpis – Otázky

Prosím vás, potřebovala bych od vás, jestli někdo neví odpovědi na tyhle otázky. Týkají se zeměpisu, a já si s nimi nevím rady.

  1. Jaké průmyslové odvětví a v jakém Středočeském městě zpracovává dováženou ropu.
  2. Co mají společného města Kaznějov a Chlumčany.
  3. Co kromě rybníků vybudoval v jihočeském kraji Jakub Jičín.
  4. Ve kterých městech Ústeckého kraje je významný chemický průmysl.
  5. Jak se jmenuje město v Plzeňském kraji,které je významným střediskem zimní rekreace.

Děkuji vám mockrát…

Nejlepší odpověď
annas

  1. Kralupy nad Vltavou – kaučuk
  2. Kaznějov – těží se kaolín, Chlumčany – kaolín se zpracovává se na keramiku
  3. Jakub Krčín – český šlechtic a významný rybníkář. Byl purkrabím v Českém Krumlově a od roku 1569 regentem rožmberského panství. Vybudoval řadu jihočeských rybníků (Rožmberk, Svět a další). Zakládal též pivovary a ovčíny. Vybudoval také průplav Nová řeka.
  4. Ústí nad Labem, Záluží u Mostu
  5. Železná Ruda

Doplňuji:
Ověřeno podle netu – zadaná jednotlivá hesla.

Další odpovědi
Miroslavst

Nezlob se veverko, ale toto jsou domácí úkoly a ne otázky. Zkus se podívat na internet. Abys však neřekla, že jsem hnusný, pokusím se bez hledání odpovědět co vím:
1)petrochemický-Kolín
2. nevím
3. nevím
4. Lovosice
5. nevím
to jen v rychlosti. možná bych si vzpomněl na další.
Doplňuji:
Tak děkuji za palec dolu! Je vidno, že pokud automaticky neudělám úkol pro druhé, jsem vyvrhel. a co si myslíte (ten kdo dal palec dolu), jak dopadne tazatel u zkoušky, když nyní mu vše řeknu.
Jak již bylo dříve napsáno, tento server slouží pro doplnění znalostí a ne pro řešení úkolů.
V době internetu není nic jednoduššího než odpověď na uvedené otázky v něm najít.
Nezlobím se na ten palec dolu-stejně nic neznamená.

fira

Jakub Jičín nevybudoval nic.