NeřeknuCZ

Je správné toto zeměpisné tvrzení?

Na stránce určenou pro výuku zeměpisu základních škol jsem našel materiál od člověka s titulem Ph.D a domnívám se, že obsahuje chybu. Špatné tvrzení zní „Evropa je omývána na severu Severním ledovým oceánem a na západě Tichým oceánem“ v řešení je tvrzení opraveno na „Evropa je omývána na severu Severním ledovým oceánem a na východě Atlantikem“. Díval jsem se na internet a vyjelo mi, že Atlantik omývá pouze západ a jih. Je jeho tvrzení v řešení správné, popřípadě kde je chyba ? Předem díky za jakoukoli odpověď.

Nejlepší odpověď
cochee

Samozřejmě Tichý má být správně Atlantický a v opravě se připletla druhá chyba, místo západu uveden východ. Na východě Evropy se oceán nenachází, pevnina akorát mění název na Asii ;) A pokud se týká jihu, tam je Středozemní moře a to se obvykle za součást Atlantiku nepovažuje. Možná, že pan PhD pouze zkouší pozornost studentů podle hesla „Vždy ve střehu“ 😁

Další odpovědi
Quimby

Nejspíš se jedná o překlep a oprava měla opravit pouze „Tichý“ na „Atlantik“.