vivatisCZ

Země se otáčí rychleji než letadlo? Jak to, že i tak letadlo doletí do cíle?

Země se otáčí rychlostí 1667 km / h
Cestovní letadlo Boing 737 letí maximální rychlostí 959 km / h

Pokud si vezmeme například let z Prahy do New Yorku kdy by letadlo letělo západně, tak jak je možné, že letadlo doletí když se Země otáčí rychleji než letí to letadlo? Je teorie o tom, že se Země netočí pravdivá?

Nejlepší odpověď
Drap

Možná tě to překvapí, ale teorie o otáčení Země je skutečně pravdivá. Letadlo je stále pod vlivem zemské gravitace, takže otáčení na něj nemá vliv.

Další odpovědi
led

Z pohľadu obyvateľov Zeme:
v našich pozemských podmienkach sa meria rýchlosť lietadla voči povrchu Zeme.
Z pohľadu Vesmírana:
Pokiaľ by ste určili bod kdesi vo vesmíre, voči tomuto bodu sa lietadlo točí spolu so Zemou „rýchlosťou točenia Zeme + rýchlosť pohybu lietadla“ ak letí smerom na východ, pri opačnom pohybe lietadla smerom na západ „rýchlosťou točenia Zeme – rýchlosť pohybu lietadla“

JájsemRaibek

Pokud by tvůj „vynález – myšlenka“ byl správný, měl bych lepší. Stačil by velikánský vrtulník, který by se nadzdvihl nad zem (podle toho kam by měl doletět by se musel vznést vyoko vůči horám) a jen by počkal až pod ním bude ono místo kam má přistát.

klumprt

Země se otáčí i s atmosférou ve které se letadlo pohybuje. To je celé.

Přísně vzato, Země se skutečně netočí vzhledem k některým tělesům. Hlavně vzhledem k těm, co se nachází na Zemi.

dudu

Se Zemí se opravdu točí i její atmosféra, jinak by nás to sfouklo jako svíčku. Zajímavý jev lze spatřit z povrchu planety Mars. Ten má dva měsíce Phobos a Deimos, přičemž Phobos se otáčí rychleji takže proti marsovskému povrchu letí od východu k západu, kdežto Deimos se točí pomaleji, tudíž proti povrchu Marsu letí od západu k východu. Obě tělesa mají podobně jako náš Měsíc vázanou rotaci.

anonym

Myslíte si, že lze z rychlosti letadla vypustit rychlost otáčení planety? Když budete točit skleničkou, můžete do ní nabrat míček. Stejně tak země otáčí se všemi věcmi na ní. Tzv. dostředivá síla. Snad si nemyslíte, že poskočíte a dostanete se tak do Rumunska!

lexx

no tak votočí eroplán a cílové místo přistání naběhne pod nos samo

led

Agneta – slušnosť mi nedovolí skresľovať váš „nick“
Používanie slovenčiny na stránkach s doménou cz, nie je proti zákonom Českej republiky. Pokiaľ dodržujem platnú legislatívu Českej republiky a pravidlá internetovej stránky s doménou cz mám plné právo sa vyjadrovať v slovenskom jazyku. Tí, ktorí mi v takomto prípade zakazujú používanie slovenského jazyka postupujú proti zákonom Českej republiky a pravidlám internetovej stránky s doménou cz.
Slovensky píšem na žiadosť užívateľov tejto stránky

led

PS Pokiaľ niekto nechce čítať príspevky v slovenskom jazyku, nikto mu takéto konanie nezakazuje, ale potom prosím, týchto užívateľov, nech na tieto príspevky ani nereagujú. Ďakujem.

Agneta

let >>> je to arogance vůči nám, že stále píšeš slovensky:D

mosoj

Jdi už do háje s blbostma.