Mucillinka

Želva na zimu do mrazáku?

Slyšela jsem, že se dává želva na zimu do mrazáku a po zimě se vyndá a rozmrzne, žije dál, je to pravda, nemůže se jí něco stát? My máme doma želvu, ale do mrazáku ji nedáváme, jen přes zimu tolik nežere. Svojí želvu do mrazáku dávat opravdu nechci, jen by mě to zajímalo.

Nejlepší odpověď
Syd

No když by to nevyšlo, aspoň si můžete udělat na jaře želví polívku 😁 Dost černýho humoru, ideální teplota pro přezimování želv je okolo 5°C, takže žádnej mrazák 😉
http://hobby.wgz­.cz/zazimovani-zelv
http://casopis­.planetazvirat­.cz/012301-jak-prezimuje-zelva-1.html

Další odpovědi
beer

To si z tebe někdo dělal srandu,
teplotu hluboko pod bodem mrazu na povrchu zvířete zvládne jen několik málo druhů – a pokud si vzpomínám, jen některý hmyz..
Více k zazimování želvy bylo již řečeno

Zdroj: Studium

Terryle

Boha jeho! A co takhle kočku v mikrovlnce, aby jí nebyla zima, to ten dotyčný nepřihřívá? ;o)
Já želvu zimovala ve sklepě – zahrabala se do listí a větviček. Nevím, kolik tam mohlo být… tak 5, 10 stupňů? A mrazák vážně nevyžadovala :)
Pokud dáte cokoli živého do mrazáku, nepřežije to – voda v buňkách zmrzne, zvětší objem a potrhá je. Definitivní konec. Možná snad kromě nějakejchc bakterií, cojávím…

DDarent

leda žeby hybernovala

anonym

Ja jedu na 4 mesice na dovolenou , tak tam strcim asi i psa a kocku ! 🙂
P.S. To je vtip !! 🙂 -iv-

petat

O mrazáku jsem teda neslyšela, ale známý ji dává do ledničky, protože nemá dostatečně chladný sklep 😉

aiv

o mrazáku jsem to slyšela taky a o ledničce mi řekla jedna známá, že ji tam dala a ona chuděrka umřela a navíc pak smrděla.

martinacek

Do mrazáků néééé, do ledničky. Taky jsme ji tam přes zimu mívali. Ale chce to postupně. Když je malinká (její první zimování) tak jen na měsíc a pak další roky přidávat např. o 14 dní.

bubukaa

podle mě by se od mrazáku dávat neměla