pastel.ka

Železo a mangan ve studni ??? Jakým způsobem zlikvidovat ???

Na naší chalupě je studna pro 3 domy.Obec ji nechala zřídit, neboť se jedná o samotu a vodovod by byl příliš nákladný. Po letošní koupi chalupy jsem spoluvlastníkem studny ( závadné vody) nezávislé rozbory mi sdělily,že vodu nelze užívat ani k užitkovým účelům.
Železo a mangan je o 500× vyšší, než je hyg.norma.
Na obecním úřadě mi bylo sděleno, že studna prošla kolaudací v roce 2002,ale po předložení rozboru vody nebyly uvedeny hodnoty výše uvedených Fe.Mn.
Nevím si rady, o další investice (filtry 30–50 000,–) nemám zájem, cítím se podvedena, jak to mám řešit, když jsem bez pitné vody ?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Jediná možnost je nechat vyvrtat artézkou studnu která bude brát vodu v jiné hloubce z jiné zavodněné vrstvy. A od geologického průzkumu si nechat vybrat místo kde vrtat.