Máca357

Železná trubka má délku 2m , vnější průměr má 4cm a tloušťku 0.5 cm. Vypočítej její hmotnost.

Prosím, jak mohu vypočítat tento příklad?? Děkuji za odpověď. :)
Doplňuji:
Vypočítejte její hmotnost, jestliže hustota železa je 7.86g/cm3.

Nejlepší odpověď
anonym

objem trubky x hustota použitého materiálu

Další odpovědi
rascak

Spočti obsah jednoho válce s průměrem 4 cm (řekněme V1), pak spočti obsah druhého válce (díry) s průměrem 3 cm (tj. 4 cm bez tloušťky stěn 2× 0.5 cm) (řekněme V2), odečti V1-V2 čímž dostaneš objem kovu a vynásob měrnou hmotností daného kovu. Jen pozor na jednotky – metry, centimetry, kilogramy a cm3 nebo m3 😉

Máca357

Mó se omlouvám za moji blbost,a le já jsem zde zapomněla připsat-Vypočítejte její hmotnost, jestliže hustota železa je 7.86g/cm3.

anonym

Chtěla jsem Ti do IP napsat, abys doplnila tento údaj. Přišla jsi na to dřív a sama. Stane se. Oba pánové Ti napsali dost dobrou nápovědu. Tak teď už to zvládneš bez problémů.