kikinka2210

zelená karta

Zajímalo by mě, jak to je se zelenou kartou. Musím jí vozit stále s sebou?

Nejlepší odpověď
dudu

Zelená karta je nyní pro policii jediným dokladem o zaplacení zákonného pojištění a pozor, musí být podepsána!

Další odpovědi
mojitek

to je pravda,zelenou kartu musite vzdy vozit s sebou jako maly tech.prukaz a ridicak.Jde o uzavreni ,nikoliv o zaplaceni pojistky.Nevim u vsech,ale treba karta od Ceske pojistovny uz nema kolonku pro Vas podpis.

Jakub

Ano, musíte ji vozit sebou. Protože to je jediný doklad o tom, že máte uzavřeno povinné pojištění vozidla.

cukrar

pozor na nepřesnosti, zelená karta dokládá uzavření, nikoliv zaplacení pojistného. Podpis již na některých není.

Zdroj: poradte.cz