RISE TAIDER

Že skřeti jezdí na vlcích to vymyslel Tolkien, nebo to už někde existovalo?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, že Tolkien čerpal z germánské i keltské mytologie, a to ze severských, nejvíce z finských, ale i anglických pohanských mýtů.

Měl zvláštního koníčka, Vymýšlel si nové jazyky. Tvrdil, že jazyk musí strukturu, logiku i kořeny.

Z toho vycházel při tvoření slov, která využil ve svých knihách. Proto vytvořil slovo vrci. Jenže je pravda, že se slovo zaměňuje za vlky. Zřejmě kvůli tomu, že se jim jistým způsobem podobali.

Tolkien na základě znalostí mytologie vytvořil fiktivní svět s vlastní historií, jazykem, písmem, legendami. Využil svou bohatou fantazii.

Ale šlo mu boj dobra se zle, jak o tom svědč užité kontrasty, nikoliv o to, zda v některých mýtech skřeti jezdili na bájných tvorech.

Je pravda, že vlk se v severských i jiných mýtech objevil a hrál důležitou roli.

Další odpovědi
iceT

Skřeti nejezdí na vlcích,nýbrž na vrcích,což je dost podstatný rozdíl.

Jestli to někde existovalo,ne­tuším,ale myslím si,že Tolkien si velkou část svého světa vymyslel,tudíž zřejmě i ty vrky,elfí řeč(ale elfové byli v literatuře už známí).

gecco

Tolkien vycházel (byl jimi inspirován, upravoval je a dotvářel) ze severských ság…
A odtamtud ´pocházejí´ i skřetí jezdci na vlcích.
😉