Meligar99

Že jste nevěděli, že viz se píše bez tečky?

Zrovna jsem to viděl u icet a jen tak mě napadlo se vás zeptat :)
Doplňuji:
Viz http://www.mo­jecestina.cz/ar­ticle/20110907­01-viz-nebo-viz :D

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Věděl/a

Doplňuji:
Přišel jste s dotazem pozdě. Otázku vložil quentos a je možné ji najít v archívu Odpovědí.

Proč spousta lidí má potřebu dělat za „viz“ (ve smyslu imperativu od „vidět“) tečku?

viz odkaz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-spousta-lidi-ma-potrebu-delat-za-viz-ve-smyslu-imperativu-od-videt-tecku

Další odpovědi
iceT

Nevěděl/a

nevěděla,nikdo není dokonalý a chleba proto určitě levnější nebude:-)
Doplňuji:
jo a už několikrát jsem za viz udělala tečku a doposud si toho snad nikdo jiný nevšiml,asi si budu muset dávat větší pozor:-)

marci1

Věděl/a

Ale zase nevím spoustu jiných věcí, např. technických. 🙂

Agneta

Věděl/a

Tak to snad musí vědět každý (už bych fakt něco napsala, ale když to chudák iceT nevěděla…). Koho by mělo napadnout psát za viz tečku? Jedině snad jako zkratku pro „vizuálně“, nebo tak něco.
Meligar99 > jak jsi na to vůbec přišel?

anonym

Věděl/a

Doplňuji:
Také od quentose.

fenomen

Věděl/a

brillant

Věděl/a

kesim

Věděl/a

Emefej

Věděl/a

Proč tečka?

Luxx

Věděl/a

ivzez

Věděl/a

Nevíteto?

Věděl/a

Nejdřív nevěděla, ale pak jsem nějak zjišťovala na netu významy zkratek a zjistila jsem to (že to není zkratka, ale rozkaz) 🙂

Pepa25

Věděl/a

Meligar99

iceT: To nebylo myšleno jako urážka, ale aby jste o tom třeba věděli, naučili se něco nového. :)

iceT

já jsem si jistá,že to nebylo myšleno zle,ale…
píše se abyste věděli,naučili se něco nového:-)

Meligar99

Díky na to jsem zapomněl :)

Meligar99

Agneta: Náhodou jsem na to narazil, když jsem něco hledal.(Myslím)

Meligar99

Agneta: Náhodou jsem na to narazil, když jsem něco hledal.(Myslím)