„Ze dvou mínění vítězí vždy to hlučnější.“ Karel Čapek. Je to dnes aktuálnější než dříve?

Zdroj: https://citaty­.net/autori/ka­rel-capek/?page=3

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že to platilo a bude platit v každé době. Stejně tak jako stokrát opakovaná lež se stane pravdou.

Další odpovědi
annas

Tento Čapkův výrok má trvalou platnost.

Hlasitost, často i křik, svědčí o vnitřní nejistotě, proto se jí dotyčný zbavuje tím, že silným hlasem chce umlčet protivníka. Tak se „dobíje“ a uklidní. Jenže bohužel tento typ lidí zpravidla nepřizná pravdu..

Silnější vyhrává, nebo moudřejší ustoupí?

Drap

Nevím jestli aktuálnější, ale dost často to tak bývá, zvláště ve veřejném životě.