Že by už chodci (někteří) pochopili ?

Já, jako řidič, který jezdí i v nočních hodinách, vítám některé chodce(cyklisty), kteří jsou označeni nějakou vhodnou odrazkou, reflexní páskou a jsou již vidět z větší vzdálenosti. Potkáváte je i vy?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – ti chytřejší chtějí přežít a nocí třeba reflexní vesty (nebo – v případě cyklistů, mají slušnější výbavu s reflexními nášivkami apod.)…
😉
Ale uzákonil bych, že neosvětlený cyklista (případně pozůstalí) hradí škody způsobené nehodou…

A kdysi mne ´pobavil´ jeden děda, který si mi stěžoval, jaká je to děsná nespravedlnost – když po něm řidič, kterému nedal přednost (způsobil nehodu) chce zaplatit škodu na autě… Někteří si prostě myslí, že pro ně zákon neplatí.
;-DD

Další odpovědi
carpediem

Ano jsou to ale většinou sportovci, děti, nebo mladší lidé, není problém potkat staršího člověka bez těchto prvků, je jim asi líto to jejich stolet staré oblečení vyhodit a koupit si nové s reflexprvky:-(((( Na jednu stranu to chápu, jsou zvyklí si vše šetřit a nic nevyhodit, ale takto „vyhazují“ své zdraví, svůj život:-(((

tatanka

Ale ano, potkávám je a s velkou radostí i motorkáře, kteří mají opravdu drahé stroje si dovedou vzít přes koženou bundu s nápisy oranžovou vestu. Jim díky!

Pepa25

Jenom někteří ☹
Citace (viz zdroj): "Chodců letos na silnících zemřelo už 68. Pro ně bývá podle statistik nejkritičtějším měsícem listopad. Změnil se totiž čas a je o hodinu dříve tma.

„Viditelnost hraje velmi zásadní roli. Je potřeba si říci, že dva ze tří chodců zemřou za snížené viditelnosti, to znamená zejména v noci,“ upozorňuje Lerch. „V měsíci listopadu máme třikrát více dopravních nehod s chodci než například v letních měsících,“ dodává. "

Ale je tu i legislativní iniciativa:
„Pro chodce se nově chystá povinnost nosit reflexní prvky, a to mimo obce nebo na místech, kde není veřejné osvětlení. Novela zákona, která má přinést i další změny, je v současné době v meziresortním řízení.“

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/od-pocatku-roku-zemrelo-pri-dopravnich-nehodach-pres-560-osob--1414506

anonym

Dnešní důchodci si myslí,když jsou staří,že jim všechno patří a Havlovi dědi jakbysmet.

klumprt

Někteří jsou chytřejší. A ti tupci rychle vymřou 🙂

Emefej

Občas je potkávám, naštěstí jejich počet stále mírně stoupá.