Avatar uživatele
Zlatý

Že by snad konečně jedna objektivní statistika?

Ohrožení chudobou či sociálním vyloučením bylo loni v Česku vůbec nejnižší z celé Evropské unie (EU). Zatímco v České republice se toto riziko týkalo 15 procent lidí, v celé unii to v průměru bylo 24,2 procenta obyvatel. Vyplývá to z údajů Evropského statistického úřadu Eurostat.
V Bulharsku, nacházejícím se na opačném konci tabulky než Česko, se chudoba či sociální vyloučení v loňském roce dotýkaly 49 procent lidí. V Rumunsku a Litvě se jednalo o 40 procent.
Nejmenší tato hrozba kromě Česka byla v Nizozemsku a Švédsku (16 procent) a v Lucembursku a Rakousku (17 procent). I Slovensko je v tomto ohledu pod unijním průměrem (20,6 procenta).
Zdroj: Novinky.cz


Doplňuji:
Mosoji i když se často v nazírání na některé problémy rozcházíme, tentokrát s Vámi naprosto souhlasím. Ale ani o krok neustoupím od názoru, že je třeba akceptovat skutečnost, že tučná léta jsou za námi a nyní naši generaci, ale též potomky čeká delší období uskromnění.
Mzdy na rozdíl od výdajů neporostou, ale přece i nadále v našem zatracovaném regionu máme jistotu, že za dobrou práci většina obdrží nějaký obolus díky kterému má šanci přežít mírně nad úrovní ostatních. Věřím, že lidi bída a nouze nevyžene do ulic a nebudou rozpoutány sociální bouře na konci kterých by tekla krev. Díky tomu pak ani nedojde k rabování a násilí všude přítomnou spodinou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Z toho je vidět jak dobře na tom ČR byla, když přesto, že se tolik rozkradlo ještě nejsme všichni na chudobinec. To ale není zásluha modrých a jiných ptáků.
Navíc si myslím, že smysl práce občanů není dostat se do chudobince !!!!
Proč ne, když celá Evropa a USA žije na dluh !!!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nechci vám pánové brát iluze. Žádná statistika není objektivní. Zejména tato. Vždycky záleží "na úhlu pohledu" a natom, jak si "každou statistiku zfalšuji". Tak skazal Winston Churchill.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Drap

Eurostat děla statistiku ze statistických úřadů jednotlivých členských zemí. Nutno podotknout, že tyto výsledky jsou dost často zkresleny, protože metodika vykazování jednotlivých údajů neni shodná ve všech členských zemích

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.