kamila44444

že by alergie?

Večer po smytí make-upunjsem si všimla, že mám červené fleky na obličeji, nějaké pupínky( jakoby strupy) co svědí.. asi vyrážka a 2. den ráno jsem to měla ještě horší + jsem měla opuchlé oči.. Nevíte co to je? Že by příznaky alergie? Nebo projev z make-upu? ale nikdy jindy jsem to neměla a používám pořád ten samý make-up.
Doplňuji:
Make-up jsem smyla nejdříve ve sprše mýdlem a pak jsme ještě přetřela odličovačem http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/eshop/8-1-PLETOVA-KOSMETIKA/2395-3-Odlicovace-na-oci/5/30629-Lilien-Provital-Sea-minerals-odlicovaci-mleko-200-ml-normalni-a-smisena-plet

Nejlepší odpověď
anonym

Na alergii to opravdu vypadá. Vůbec se nepořídíš tím, že Ti stejné kosmetické přípravky „seděly“ třeba 10 let. Stále se inovuje a pod stejným názvem dnes můžeš kupovat přípravek, kde se nějaká složka mohla změnit (spíše více než jedna). Doporučila bych Ti pár dní pleť nedráždit, nelíčit se a nepoužívat žádné kosmetické přípravky. Zajdi si určitě na alergologii.

Další odpovědi
marci1

Obojí je možné, ale letošní jaro je dost agresivní. Najednou vše rozkvetlo, všude jsou pyly a „příznaky alergie“ mají i ti, kteří alergií nemají. Např. švagr alergií netrpí a má taktéž stejné příznaky, jaké popisujete.Já jsem alergik a vše se pro mě zlepší, až to spláchne déšť.

iceT

A čím jsi smyla ten make-up?To je taky dost podstatná otázka.Obyčejné mýdlo,přípravek k tomu určený?
Doplňuji:
Zkus použít místo mýdla mycí gel na obličej,je jich na trhu dost a i pro mladou pleť,následně doodlíčit odličovacím mlékem a pak teprve pletovou vodou.Na voděodolnou řasenku dvoufázový odličovač,ten obyčejný pro voděodolnou řasenku nestojí za nic.

Reezo

make up je chemie, kterou si dobrovolně dáváš na tvář, aby jsi vytvořila optický klam u opačného pohlavý a vytvořila sama sebe atraktivnější. Jenže make-up podle mě ucpává póry a pokožpa pak nemůže volně dýchat. ze začátku se oběvují pupínky, které se oběvují stále ve větší míře. Hodně děvčat si myslí, že když přidá více make-up, tak je po problému. doporučuji méně chemické produkty.

určitě by bylo dobré si zajít třeba na alergologii, kde tě otestují a vystaví tě různým typů alergií, aby přišli na co jsi alergická.