ZangetsuTS

Zdrojový kod nějakého KeyLoggeru co rozpozná malá a velká písmena?(VB)

Čauko
kamarádovi jeden zm*d ukradl učet tak by mě zajímal zdrojovy kod nějakého keyloggeru( Visual basic 6/2008/2010 )
hlavně at rozpozná malá a velká písmena a čísla
prosím strašně to pro mě znamená
je to moc dobrý kamarád..
Mám několik zdrojovych kodu ale žádný nerozpozná malá a velká písmena..

Odpovědi
jpau

Nejjednodušší je chytat ascii kód. Z podstaty Tvé otázky usuzuju, že pořádně nevíš jak to pracuje, zpravidla totiž nezachytáváš velká a malá písmena ale určuješ, zda-li byl např. stisknut shift před nějakou klávesou.

Tzn. v nějakém logu budeš mít ASCII kódy jadnotlivých kláves, které pak ručně nebo pomocí nějakého překladače převedš zpět na alfanumerické znaky – jde o to, jak chytrý máš keylogger.

Jinak je to věc, kterou se nevyplatí ve VB programovat. Není to dostatečně komplexní prostředí na to, aby výsledek šel někam nenápadně schovat (spíš by sáhl po VBS nebo JS), nebo vůbec nejlépe si již nějaký hotový keylogger stáhl, jde o to, co tím chceš pozorovat.

Jestli Tvému kamarádovi někdo sebral účet, tak to mohlo být i jinak než keyloggrem – každopádně je zmrd Tvůj kamarád, protože si neumí buď zabezpečit účet (dobré heslo) nebo počítač (dobrá ochrana, legální SW).