HokTar

Zdravotnický záchranář

zdravim, premyslim o studiu zdravotnickeho zachranare. Je tu nekdo, kdo ma s timto oborem zkusenost nebo,ho dokonce studoval ? Zajimala by me predevsim pozadovana fyzicka zdatnost. Zda to hraje hlavni ulohu ve vykonu teto prace. Tato profese by mě celkove velmi bavila, ale s fyzičkou na tom nejsem nejlip. Děkuji.

Odpovědi
Funna

zkušennosti nemám…ale máš můj obdiv…neznám nikoho, kdo by řekl: tohle by mě bavilo…musíš být asi hodně otrlý…ale to je dobře, někdo to dělat musí…

leos

Ahoj, vystudoval jem jej, konkrétně na VOŠ ve Zlíně. Škola zajímavá, nenáročná, studium mne bavilo. Uplatnění je velmi špatné, na záchranku se bez čekání, známostí nebo jiných kliček dostaneš velmi těžko. Požadovanou fyzickou zdatnost si odvodíš z parametrů přijímacího řízení – bodového ohodnocení daných disciplín. Při studiu již není nezbytné na fyzičce pracovat. Dostuduje kdo má ruce a nohy.