Danielson

Dohodnou-li se zaměstnanec se zaměstnavatelem na HPP k 15. v měsíci, kdo platí zdravotní pojištění? Případně kolik?

Odpovědi
Drap

Zaměstnavatel platí za polovinu měsíce.

JájsemRaibek

Kolik ti může být v tomto případě jedno. Protože, pokud uzavřeš HPP byť od 30. dne v měsíci, pojistné na ZP je hrazeno ze zaměstnání.
Teoreticky nemusíš hradit ZP dva měsíce, HPP ukončíš k 1. dni v měsíci (např. 1.2.), platba za únor je ze zaměstnání, nový HPP uzavřeš k 31. (31.3.) a opět za březen je ze zaměstnání. To samé platí u evidence ÚP.

ivzez

Zaměstnavatel odvede pojištění za část měsíce, takže zaměstnanec
za tento měsíc nemusí zdravotní pojištění řešit.

Zaměstnanec hradí 4,5 % a zaměstnavatel 9 % hrubého příjmu.

quentos

Co přesně vám brání napsat otázku do POLE PRO OTÁZKU? (Výstižněji se to pole snad už jmenovat nemůže.)