led

Zdravotné poistenie a začarovaný kruh

Na Slovensku sa stal prípad:
http://www.od­povede.sk/otaz­ky/zdravotna-poistovna-a-zacarovany-kruh
Teraz otázka (nepoznám natoľko české zákony)
Podobný problém sa môže stať aj v ČR, český občan pracujúci v zahraničí a zdravotné ošetrenie na území ČR (alebo môže ísť o zahraničného pracovníka pracujúceho na územi ČR).
Otázka:
Čo by ste takému českému občanovi poradili?
PS.
ak to máte v zákone ošetrené, prosím o odkaz.

Nejlepší odpověď
anonym

Jediný, kdo by ti mohl poradit v problematice přeshraničních pracovních aktivit a podnikání je iv, (možná jsi jí to mohla rovnou šoupnout do mailu).
Jinak advokát specialista se tu nekoná a jeden z mých známých, jenž dělá cizinecké právo, si účtuje regulérní poplatek.
(Mohl bych ti poslat kontakt, ale uzavřela sis profil a platit by se ti asi taky nechtělo, takže zbývá stará douška od standy „Dotaz přesahuje rozsah těchto stránek. Doporučení – obrátit se na specialisty, kteří jsou za to placeni.“)
Doplňuji:
Otázka je irelevantní, neb vychází z odlišné právní úpravy ve SR a koncepce slovenského Zákona o zdravotních pojišťovnách. Jedná se o kolizi mezi protichůdnými zákony, jež byla v českém parlamentu ošetřena ještě v průběhu přípravy v legislativním výboru a během připomínkového řízení).
Řešení je třeba směrovat do odkazu níže:
http://www.nrsr­.sk/web/
Není nutno plašit neznalé české uživatele problémem, jenž jim díky naší legislativě nehrozí.

Další odpovědi
johana 56

Možná by poradili ,nebo doporučili kam se obrátit na těchto stránkách -http://www.fe­rovanemocnice­.cz/pravni-poradna/.Na přímé dotazy položené v poradně odpovídají právníci do dvou až tří týdnů.
Doplňuji:
Na přímé..

led

Komentovať tvoj irelevantný doplnok nemienim.
Vyhovárať sa na nemožnosť môjho kontaktu pre teba, je nezmysel. Máš môj mail, posielaš mi dokonca avízo na svoje príspevky, čo mi žiadny iný užívateľ nerobí.

led

Dr.Axl, nemáš úplne pravdu.
Rozprávala som sa aj s českými občanmi, pracujúcimi v zahraničí, niektorí mali takisto problémy s českými nadnárodnými poisťovňami. Preto som to dala aj na českú stránku.
Niekto iný tu plaší českých užívateľov.

led

Píšem to preto, lebo sa to môže stať aj českému občanovi (teoreticky by mi to mohlo byť jedno, ale nie je). Veď veľa vašich občanov pracuje v zahraniči a je aj v zahraničí poistených. Je dobré, keď sa aj na takúto variantu môžu pripraviť.

Šťastie praje pripraveným. V opačnom prípade môže byť neskoro.

led

Dr.Axl, ak poznáš riešenie, podeľ sa s ním so svojimi spoluobčami.
Ja mám slovenské poistenie ošetrené aj na zahraničie. Takže o mňa nejde.