Ladys

Koupím-li ve velkoobchodě 5l balení šamponu z Anglie a rozliji jej do malých obalů, můžu pak prodávat jako svou značku?

Když koupím ve velkoobchodě velké balení 5l šamponu dovezené z Anglie a já přeliji do menších můžu jej prodávat jako moji značku ? Nejsem si jist zda ano či ne
--

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

--

Zdravím všechny.Mam jednu blbou otazku

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, nemůžete.
I po přelití do jiných lahviček to bude ten původní šampon.
Ledaže byste s výrobcem uzavřel písemnou smlouvu.

Další odpovědi
marci1

Nelze. Je to stále jejich značka.

nyjono

Jasně, že ne. OMG.
Přece pouhým rozlitím do více menších balení se výrobek nezmění. Je to stále tentýž šampon. Pouze v jiném balení.

Kelt

A máš to právně podchyceno. Záleží v jakém měřítku a v jaké ceně. A to máš vyhlášenou značku. Myslíš si, že nakoupíš hektolitry balení v Anglii, k tomu mnoho prázdných lahví , dáš k tomu vlastní značku od firmy, která neexistuje, samozřejmě, že při českém myšlení po zbohatnutí, se budeš snažit prodávat. Co myslíš, že by se stalo, kdyby si výrobce koupil tvůj výrobek a udělal analýzu a pak chtěl všechno po tobě vrátit, škodu, špatná reklama, lživé údaje. To může opravdu napadnout jenom Čecha, A to nevím, jak je to právně. Správná je druhá část tvé otázky.

elkon

Je to podvod. A nepíšeme jej, ale ho. Jej se píše u životného tvaru, ho u neživotného.

annas

Ad Elkon,

prověřte si skloňování . Platilo to naopak – ho u životného,. jej u neživotného. Teď na tom už nezáleží.