SANDALERKRUZ

Zdravím vás , potřeboval bych prosím poradit,jak napojit staré trubky topení na nové trubky ,.

Je nutností dělat závit na uříznutých trubkách,nebo to jde i jinak? V příloze posílám fotku starých v místě kde budu řezat ,moc děkuji všem . L.K.

Odpovědi
Kazatel

Tak kobercovkou to spojit nepůjde. Tedy nejjednodušší je najít už šroubovitý spoj a od něj s redukcí pokračovat, no jinak můžeš vyřezat závit na původní trubce, případně tam trubku s hotovým závitem navařit. Těžko říct, co je méně pracné, tipuji, že na ty trubky jak jsou dnes, ani řezací hlavu nenasadíš.

Možná by to šlo vyřešit ještě elegantně vnitřním závitem v původních trubkách, něčím takovým https://www.for­sageinstrumen­t.cz/zavitnik-palcovy-ruzne-velikosti-911701/?varian­tId=6276&gclid=CjwKCA­iAlrSPBhBaEiwAu­LSDUBVI1Rt-lPUSK6BmMmZSh6Dx­f5DFq434IyP6Yg­CWF2HwOuuw16E-RhoCpTEQAvD_BwE

elkon

Svařit jako to je. Na topení v tomto provedení se závity nedělají. Navíc by to zde ani nešlo.

Kazatel

PS Ještě existují různé pofidérní spoje, do kterých bych však nešel. https://youtu­.be/4GQTHE145NU