MarcelaM.

Zdravím, prosím jak nejrychleji vyléčit tvrtnutý kotník?

Včera jsem skočila z takové bedny na skejtu a když jsem dopadla na kraj desky noha se mi zvrtla.. Nevím jaký je rozdíl mezi vyvrtnutím,zvrtnu­tím nebo třeba vymknutím a je mi to jedno hehe:D ale prostě s tím něco mám :D
mám to oteklé mažu si to mastí a mám to stáhnuté obvazem… Potřebuji mít kotník co nejrychleji zase cajk poradí mi někdo co pomáhá? Co třeba led??

Odpovědi
marci1

Marci, doporučuji v každém případě navštívit lékaře. Nemusí to být nic závažného, ale raději si to nech zkontrolovat lékařem. 🙂

anonym

Pomůže čas a klid… Nic jiného – v zásadě, ne.
😉
Stažení obvazem – pokud nechodíš, je spíše škodlivé (zabraňuje zaškrcením průtoku krve hojení vaziv), takže seď nebo lež, s nohou ´výš´ a odpočívej.
Na podporu hojení můžeš jíst kolagen (případně Wobenzym).
Pokud potřebuješ chodit, pořiď si kvalitní ortézu nestahuje tolik, přitom lépe podporuje správnou polohu kotníku.
___
Mimochodem – byla´s u doktora? – vaziva totiž můžeš mít nejen zhmožděná, ale i natržená, případně přetržená!

vertigo

Začni rozhodně lékařem, kvalitní ortopéd by měl nohu zrentgenovat a po třech dnech to zopakovat. V kotníku totiž mohou být mikroskopické úlomky, které si mohou „jinak sednout“ a v budoucnu by mohly nastat potíže.
Ledování, Flector Gel, atp. řeší jen symptomy, nikoli případný problém sám.