lukas575

Potřebuju si jeden den někam dojet, ale nehodlám jí (komu?) to vysvětlovat. Co je tedy typickým rodinným důvodem?

Co je tedy typickým rodiným důvodem na uvolnění pro celý den? (kromě pohřbu) (jaký důvod máte vy) ? Děkuji

Zdravim, potřebuju si jeden den někam dojet, ale nehodlám jí to vysvětlovat.. Co je tedy typickým rodiným důvodem

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Edison

Vždy platí, že do soukromých věcí nikomu cizímu nic není a není nutno rodinné důvody dále upřesňovat.

Další odpovědi
Drap

A komu?

Mc Merkurion

… no, taky by mně zajímalo komu, manželce asi těžko zalžu, že jedu na pohřeb a ostatním není co vysvětlovat …

ivzez

Záleží na tom, jak rozumná je ta, které se budete omlouvat. Rozdíl
může někdy být i v tom, jestli jde o uvolnění ze školy nebo z práce.

V případě, že ta osoba rozumná, by mělo stačit spojení
„z rodinných důvodů“.

Určitě si místo skutečného důvodu nevymýšlejte „zástupný“. Po nějaké době jej můžete zapomenout a dodatečně může vzniknout problém.

Rokio

Pokud chodíš do školy, napiš do omluvného listu pouze rodinné důvody a den předem zavolej do školy, že budeš chybět z rodinných důvodů.

Jestliže pracuješ, doporučuji si vzít náhradní volno, nebo neplacené volno (pokud máš dostatek peněz). Musí ti to ale povolit šéf. V nejhorším případě si můžeš vzít den dovolené.

zjentek

No? Komu? Manželce? Matce? Soukromé cvičitelce jógy? Učitelce? Sestře na LDN? Zaměstnavatelce? Pečovatelce na psychiatrii?

Rodinné důvody jsou rodinné důvody, typicky by se mělo jednat o ZÁVAŽNÉ důvody.

elkon

Pokud je vztah normální, tak pravdu. Pokud není, tak je to jedno.

Kelt

Ujasni si, zda ti záleží více na ní, nebo na tom, co si potřebuješ vyřídit. Uvědom si následky.