Melisskamh

Jak vytvořit vidové dvojice?

Vyplul – , Vařila – , Naklánět – , sebrala – , dívám se – , prásknout – , Tvořil – , Roztál – , Skončil – , Svařoval – , Probudila – , Pamatovat si – , Objednali – , Čeká – , Sebrala – ,

Zdravím potřebovala bych doplnit vidové dvojice a nevím si a tím rady. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Využijte archiv.. Najdete vysvětlen o vidu, jak se tvoří slovesa dokonavá atd.
Pokud tomu nerozumíte, obraťte se na svého učitele a požádejte o vysvwtlení.

On vás zná, takže ví, jak nejlépe vysvětlí.

Není to těžké,. jen to chce přemýšlel – už je to uděláno, – dokončeno x ještě na tom děláme – stále ještě dokončujeme.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-s-vidy

Https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slovesny-vid-dokonavy-a-nedokonavy-vim-ze-sem-se-uz-jednou-psalal-ale-nemuzu-to-najit-prosim-poradte

Další odpovědi
Ametyst

Co to je Vodové Dvojce?

quentos

  1. Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se to jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA.
  2. Než sem něco plácnu, PŘEČTU SI TO PO SOBĚ. „Vodové dvojce“ je nesmysl (a UŽ VŮBEC není důvod je psát s velkým písmenem).
  3. Pokud myslíš „vidové dvojice“, najdi si, jak se liší dokonavý vid od nedokonavého. Nedokonavý vid naznačuje probíhající činnost, tudíž u slovesa v tomto vidu lze vytvořit přítomný čas. V dokonavém vidu přítomný čas vytvořit nelze; dokonavý vid často jednoduše vytvoříme přidáním předpony.

To už je snad dostatečná nápověda. Domácí úkoly tady za nikoho neděláme, můžeme ale tvůj návrh řešení zkontrolovat a opravit.

Pítr110

Vyplul