Zdravím, potřeboval bych vysvětlit, co znamená „vysoká přidaná hodnota“ Předem děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Praktický příklad. : Nakoupíš materiál za 500 kč dalších 500 dáš na mzdy . Dokážeš vyrobit výrobek o který je velký zájem a jeho cena na trhu je 100 000. Vytvořil jsi přidanou hodnotu opravdu velmi vysokou 99%

Další odpovědi
hanulka11

tak zhruba takto…Přidaná hodnota

  • je chápána jako hodnota přidaná zpracováním v daném podniku, popř. odvětví.
  • lze ji zjistit jako rozdíl mezi hodnotou vyrobených statků (tržbami) a náklady na

nakoupený materiál a služby použité při jejich výrobě.

Její obsah tvoří především mzdy, odpisy, placené úroky a zisk

a čím je přidaná hodnota větší… tím líp

http://is.vsfs­.cz/el/6410/le­to2007/BP_FAP/FA_LS07_2­.pr.txt