petr6

Poradíte, jak je možné vyřešit problém s DPH?

Původní neotázka
Zdravím, potřeboval bych poradit s DPH.

Chtěl bych se zeptat. Stavíme dům a zjistil jsem, že se na nás při nákupu stavebního materiálu vstahuje snížená sazba DPH 15%. Nicméně nám to stevbniny při nakupování neřekli a veškeré zdivo nám naúčtovali se sazbou 21% DPH. Můžu nějak zpětně získat oněch rozdílových 6% DPH? Jedná se cca o částku 45 000 Kč. Děkuji

Odpovědi
nyjono

Můžeš vzít doklady, faktury a jít se zkusit domluvit s vedoucím prodejny, případně zjistit na netu vyšší vedení. Třeba i majitele.

mosoj

Žádejte úpravu u prodejce ať účtovanou sazbu DPH zdůvodní.