Mellinka21

Mám 2měsíční štěně NO. Kdykoliv se k němu přiblížíme rukou,začne kousat. Poradíte, už nevím, jak na ně jít?

Zdravím mám otázkečku. Přinesla jsem si dvou měsíční štěně NO a kdykoliv se k němu přiblížíme rukou začne kousat
Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Jsou chvilky kdy si normálně hraje, ale pak proste jakmile se přiblížíme rukou tak začne kousat do rukou a proste kolem sebe. Přítele kousl i do obličeje. Máme ho doma přibližně týden . V útulku nám k němu nic neřekli. A já už nevím jak na nej dál

Odpovědi
Alesh

Jakožto pravidelný divák pořadu Kočka není pes. To bude špatně socializovaný pes. Pust si díly, viz zdroj a uvidíš, jak to Ruda dělá.

Zdroj: https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/115357358­01-kocka-neni-pes/11049-psi/

Drap

Vzít si psa z útulku, pokud nemám zkušenosti je hazard. Pokud má dva měsíce, tak nic neni ztraceno. Pejsek se musí vychovávat. Jakmile kousne, okamžitě dát povel nesmíš, druhou rukou chytit za kůži za krkem a vyzdvihnout do vzduchu, popřípadě s ním za tu kůži ještě zatřást. Vždy když něco takového udělá tak znovu za kůži zatřást. Tímto způsobem o vychovává matka. Pejskovi to nijak neublíží a brzy zjistí, kdo je ve smečce/v domác­nosti/ pánem.
Přeji mnoho úspěchů při výcviku

nyjono

Mám z útulku 3 pejsky a vždy bez potíží. Jen ta 3 holka byla hodně a dlouho nedůvěřivá.
V útulku vám většinou ani nic říct nemohou, protože často nic nevědí.
Pokud mu jsou 2 měsíce, časem se to spraví, ale chce to trělivost.
Je potřeba si získat důvěru. Postupně.
Např. Nechat ho ruku očichat, pomalu ji zvedat těsně u hlavy a trochu ho hladit na hlavě. A postupně, krok za krokem ho hladit i na zádech.
¨Týden jje opravdu krátká doba.
Je vykulený a neví,co může čekat. Taky nevíte, co má za sebou.
Vydržte, buďte na něj hodní a uvidíte, všechna láska a péče se vám násobně vrátí.

ahold

Na FB je jedna skupina chovatelů psů, kde si vzájemně radí a sdělují všechno možné o výchově a chovu psů.
Tak se koukni.

Zdroj: Výcvik, výchova, krmení psů – první opravdu otevřená skupina bez cenzury

ahold

Ještě k mojí odpovědi.
Na FB se otevřela druhá skupina s tímto tématem.
Výcvik, výchova, krmení psů – druhá opravdu otevřená skupina bez cenzury

Palpatine

Drape a neptal jste náhodou u minulé otázky, že tělesné tresty nic neřeší? Pokud vím, tak třesení se štěnětem a tahání za kůží je taky tělesný trest.

Alesh

Dle rady Rudolfa Desenského, tak negativní příkazy nefungují dobře. Psovi se nemá říkat, co nemá dělat, ale má se mu říkat, co má dělat.