amara

zdravim kolik je spotreba eletriky sloupoveho pc 24 .hod dene za rok dekuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Velice individuální – záleží jestli je to kancelářský počítač nebo zda-li je to herní mašina, kolik tam je připojených zařízení kolem, včetně monitoru apod.

Navrhuju si někde půjčit nebo koupit (občas to mají v supermarketu) měřičku proudu a uvidíte.

Další odpovědi
cochee

Sloupové PC je co – stolní PC? I tak se to nedá vůbec říct, každé PC je jiné, takže se nedá ani říct „průměrná spotřeba.“ Herní PC při hře klidně žere třeba 300W, ale když se na něm nehraje, může spotřeba klesnout třeba na 60W. Nejlepší bude půjčit si digitální měřič spotřeby (nebo koupit) a nějakou dobu měřit.

gepik

Jak píšou kolegové, záleží na počitači. Přesto, při běžné práci, zapnutém monitoru, zvuku atd. odhadněme cca 200W – 0,2kWh. Za den 4,8kWh. Rok – 1 700kWh. Při ceně asi 5kč za kWh je to za rok 8 500 Kč. Měřiče spotřeby energie koupené v marketu za několik stovek spínané zdroje, jako je i v PC, měří dost nepřesně, údaje se můžou lišit i ve stovkách procent.

suaeda

Záleží na počítači. Pokud je to PC pro kancelář tak ten si bere málo. Pokud je to herní nadupaná mašina tak ta si může vzít i přes 300 W. Hodně bere grafická karta a vypalovačka (i 200 W). Jinak ostatní zde vypsali a spočítali kolik to stojí za rok. Měřák na spotřebu el.energie mám již delší dobu (není to současný levný brak) a je to výborná věc. Neustále jej půjčuji známým. Dá se s tím měřit spotřeba všech možných domácích spotřebičů do příkonu 3,5 kW, včetné režimu standby (nenápadní žrouti energie). Např. stadby při spotřebě 10 W/ hod = 240 W/ den = 88 kW/ rok = 440 Kč.