inevil

Zdravim, je mozne uspesne vyreklamovat notebook, ktery mi spadl z cca 30 cm na zem?

spadl na zem, fungoval ale vypla jsem ho a nechala „odpocinout“ pres noc. Rano jsem ho zapla, najelo uvodni logo windows a chybova hlaska ze system nelze spustit a nastroj peo opravu hleda reseni, ktere nenasel a posleze se pc vypnul. Znovu jsem ho zapla a pak jsem se uz dostala pres zadani heslo i na mou plochu, jsou zde ikony apod. Ale pc funguje VELMI pomalu, film napr. Nespusti, k netu se nepripoji, flashku nenacte… Kdyby mi tedy nejaka dobra duse poradila, zda je mozne, ze by mi nb vyreklamovali, ci jestli existuje sance jak pc rozchodit, a take jestli je sance ze neprijdu o data, mam v pc bzilion fotek, o ktere bych nerada prisla a kdyz jsem je chtela pretahnout, nejde to, protoze nb mi zadne medium nenacte :( diky moc vsem a uzivejte si pocasi:-)

Nejlepší odpověď
Bedy

Obávám se, že tohle asi reklamací neprojde, ale zkusit to můžete. 30cm není zas tolik a pokud to nebudou důkladně studovat tak na nic nepřijdou. Horší by bylo kdyby to detailně projížděli, protože by si mohli všimnout, že v pevném disku je něco v nepořádku – je plný mechanických součástek.
Doplňuji:
S těmi daty to bude horší, můžete zkusit si vytvořit spouštěcí CD nebo USB flešku s nějakou linuxovou distribucí, třeba Ubuntu – zdarma stáhnete z www.ubuntu.cz
Ubuntu je dost podobné Windowsům a umožňuje Vám se kouknout do disků, co jsou v notebooku a zkopírovat data na nějakou flešku. Tam by to vzít flešku mělo, protože systém nebude spouštěn z pevného disku, ale z toho CD nebo flešky.

Další odpovědi
anonym

Zajdi si do opravny a nahlas po pravdě, co se stalo. Je možné, že se jenom uvolnil nějaký spoj a nebude to žádná hrozná oprava. Každopádně ale v opravně příjdou na to, že noťas spadl a lhaní by nebylo potom hodnoceno nijak pozitivně. Před přijetím notebooku do opravy chtěj vědět přibližnou hodnotu opravy.

FOX.IK

no takhle jsme si dala reklamovat mobil…neproslo, prisli mi na to, ze spadl na zem. Jreste chteli asi 200 Kc poplatek za „neuspesnou reklamaci“ takze jsem si pto telefon ve vysledku ani nedosla :D