Jasmin Tea

Je možné bezplatně vystudovat dvě vysoké (medicínu a veterinu 12 let)?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda je možné bezplatně vystudovat dvě vysoké (medicínu a veterinu 12 let)? Nebo se za druhou už platí?

Nejlepší odpověď
quentos

Nepřekročíte-li standardní dobu studia, platit nemusíte.
Ale na to vemte jed, že jedna medicína Vám bude bohatě stačit, nebudete vědět, kam dřív skočit.

Další odpovědi
klumprt

Pokud je budete studovat současně, tak byste platit nemusela. Pokud si je dáte po sobě, tak nejspíš překročíte standardní dobu studia. I když v kreditním systému se dá studium docela nahustit a zkrátit. Vycházím z toho, že obě studia mají standardní dobu 6 let.
Platí se tak, že platíte po překročení standardní doby o rok. Takže dejme tomu budete studovat jednoho doktora 6 let. Pak začnete studovat druhého. První rok (celkově sedmý) bude ještě zadarmo a zbylých pět budete platit.
Kdybyste zabrala špónu a vystudovala prvního doktora za pět let, tak byste z druhého měla zdarma první dva roky.
Nebo by šlo se na druhého doktora přihlásit v třetím roce studia prvního a nahustit si ho na pět let.

lexx

…pak ještě pro jistotu 5 let práv a rovnou do důchodu