Zdravím, chtěla bych se zeptat na váš názor k přiložené básni.

Uvážíte-li, že autorovi je pouhých třináct let a doposud neměl žádné zkušenosti s psaní poezie. Jen doplním, že se neptám na otázky vážící se k psaní poezie jako je rytmicko-melodické členění, metrum, rytmus atd. Ptám se pouze na objektivní lidský názor. Děkuji. Zde přikládám báseň:

Když tvé slzy skanou na tvé líce a ty se klepeš strachem modlejíce tu stejnou žalostnou píseň – pouze lidskou však. A sám sebe ptáš se, nečekajíc odpověď: To je osud? Jenž se mnou zahrává si tak krutě a přec možná spravedlivěji než bys leckdy řekl? A to on probouzí ve mě ten zvířecí strach? (zatímco v hnijících útrobách čpí ze mě mrtvolný pach). Ach ano, ptám se nečekajíc odpověď. Ale slzy dál, bez přestání probouzí city v tom nesnesitelném lidském bytí. Ty slzy plují po mé tváři plné neviditelných výčitek. Já však vím, že je to jen pár kapek z té nikdy nekončící řeky lidského smutku. To slzy rmoutí se pro člověka a ne naopak, jak si naivně myslí snad každý z nás.

Nejlepší odpověď
anonym

Autorovi je 13 let?Období hedání se,momentálně je velmi smutný,zažil něco velmi stresujícího,něčeho se bojí.(v útrobách čpí..pach)Kaž­dopádně je velmi nadaný,ať pracuje a píše dál,je talent.

Další odpovědi
eLx

Má rozhodně dobrý cit pro češtinu. Ale báseň jako taková ve mě nic nevyvolala. Né, že by nebyla pravdivá, jen mi přijde jako jakési konstatování, které už tu bylo tolikrát…

Deli

Na 13 let velmi výrazné. Vyjadřuje jeho hlubokou osobnost. Jen ať píše!

Elk

Pokuď je mu pouhých 13 let, tak je to skutečně velký talent a snad má něco i za sebou.
Bohužel mi to připadá příliš vyspělé, něco jako Francesco Petrarca, ale snad se pletu.

led

Skúsila som si to prepísať do fonetiky a povedať nahlas. Skúste si to vypočuť, nečítať. Toto sa nerecituje, ale rozpráva.

pokračovanie v diskusii…

led

doplnok k mojej odpovedi:
(za , čiarková pauza _ značka krátkej S-pauzy)

Když slzy tvé _
Skanou na tvé líce _
A ty klepeš se _
Strachem modlejíce tu stejnou, _
Žalostnou, píseň. Pouze lidskou však.
_ _

A sám sebe ptáš se, _
Nečekajíc odpověď, _
To je osud _
Jenž se mnou _
Zahrává si, tak krutě _
A přec, _
Možná, _
Spravedlivěji, _
Než bys leckdy řekl?
_ _

A to on, _
Probouzí ve mě ten zvířecí strach? _
(Zatím co v hnijících útrobách, _
Čpí ze mě mrtvolný pach).
_ _

Ach ano, _
Ptám se nečekajíc odpověď. _
Ale slzy dál, _
Bez přestání probouzí city _
V tom nesnesitelném lidském bytí. _
Ty slzy plují po mé tváři _
Plné neviditelných výčitek. _
Já však vím, _
Že to je _
Jen pár kapek _
Z té nikdy nekončící řeky lidského smutku. _ _

To slzy rmoutí se _
Pro člověka _
A ne naopak, _
Jak si naivně myslí snad každý z nás.