Avatar uživatele
hawlett80

Zdravím, chtěl bych vyrábět designová svítidla (nástěnné, stropní…). Výroba by spočívala v jednoduché montáži…

Zdravím, chtěl bych vyrábět designová svítidla (nástěnné, stropní…). Výroba by spočívala v jednoduché montáži komponent, které jsou sertifikované (jako patice, šňury). Vlastní výroba by byly prvky, které by byly vidět (sklo, papír, kov). Protože se jedná o elektro zařízení, myslíte, že každý typ výrobky by musel projít schválením (zkušebnou)? Děkuji za tipy.

Zajímavá 0 před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Bohužel musí ☹

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

žádné bohužel…ale bohudíkmusí…nerada bych se dočkala toho, že si koupím spotřebič, co mne zabije…kdy pominu elektrickou bezpečnost, tak např. tím, že na certifikovanou šňůru někdo upevní tak těžký kryt, že se utrhne a spadne mi na hlavu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Musí se certifikovat, ale pak je i otázka montáže, kdy mají montážní firmy problém připojit třížilový spotřebič na dvoužilový přívod a pak z hlediska bezpečnosti nepomůže ani certifikace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud si svítidla budeš dělat pro sebe. můžeš. Veškeré následky neodborné montáže si poneseš sám na sobě. Je tu jednak elektro bezpečnost, a pak bezpečnost z požárního hlediska. Taková holá žárovka pěkně topí. Jako kluk jsem si to vyzkoušel ve stanu z deky která mi od ní chytla.Pokud by jsi je chtěl vyrábět na prodej musíš mít schválenou certifikaci a revizní zkoušku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hawlett80

Děkuji všem za odpovědi.
Možná bych upřesnil, že výrobou (montáží) a prodejem jsem myslel velmi nízké počty, prodej přes Fler.cz apod.
Ta revize a certifikace asi nebude levná záležitost, víte řádově, jak se to pohybuje?
Děkuji.

před 3920 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek