filipes03

Jak probíhá kontrola, při které se zjišťuje, jestli tělo obsahuje protilátky vůči tuberkulóze?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak probíhá kontrola, při které se zjišťuje, jestli tělo obsahuje protilátky vůči tuberkulóze. V blízké době mám jít na plicní, aby se zjistilo, jestli mé tělo obsahuje protilátky vůči tuberkulóze… Celkem se toho bojím, protože nemám vůbec v lásce nemocnice a prohlídky, tudíž bych se chtěl zeptat, jak by to mohlo probíhat. Děkuji

Nejlepší odpověď
kurec

Já myslím že to taková tragédie až tak není co jsem se dočetl

Zdroj: https://www.u­lekare.cz/cla­nek/tuberkuli­novy-test-1106

Další odpovědi
Lamalam

Moje generace si tím ve škole ještě prošla. Dostaneš na hrudník dvě náplasti a to je vše.

da ny

Děti chodí kolem 11 let věku na tuberkulinový test. Někdy také při podezření na onemocnění TBC, spolu se snímkem piic nebo při nástupu na riziková pracoviště ve zdravotnictví, před léčbou kortikoidy (stačí snímek) apod.
U más se provádí na poliklinoce, na plicním odd.
Jedná se o kožní test , minijehličkou stříkačky na hřbetu předloktí ruky. (do kůže).
Čeká se pár dnů na imunitní reakci organismu, na kůži kolem vpichu.
Blíže viz. odkaz od kurec.
Žádné náplasti (min. 20 let) na Vás lepit nebudou :).
http://www.mzcr­.cz/Verejne/ob­sah/metodika-ockovani-proti-tbc-v-cr_2546_5.html