tazalka

Zdravá (zdravotní) postel a zdravé spaní

Rošty, lamely, bez, matrace a jaká, z jakého materiálu a další faktory (které mě teď zrovna nenapadají:-)).
Jak si prostě zařídit zdravou postel a zdravé spaní?
Nechci, prosím, reklamu na nějakou firmu a její výrobek, protože ti vždy propagují to svoje… Díky moc

Odpovědi
mosoj

Matraci ze studené pěny, dostatečně tuhou ale ne tvrdou. Dobrá je i matrace s taštičkovými pružinami, ale ty časem dost změknou.
Ten rošt to už je jenom takový dražší bonbónek.
V každé pořádné prodejně vám na ni nechají lehnout.
Pratelný potah je již dnes u těchto matrací samozřejmostí.

Ranfurly

Já bych vybírala matraci s línou pěnou, je přijemná a navíc napomáhá udržet páteř ve správné poloze. Vyrábějí se v různých variantách, oboustranné, partnerské… Pod matraci bych určitě volila rošt s 28lamelami. Může být i polohovací. Když bude takovýto hustší rošt, může na něm být uložena jakákoliv matrace. U ostatních roštů musíme dát pozor jaký typ matrace chci na nej položit. Navíc by neměl chybět ani anatomický polštářek :)