misskas

zdravá cola

chci se zeptat, co mi může způsobit náhradní sladidlo aspartam/acesulfam L/sacharin když vypiju Coca Colu Light/Zero nebo Kofolu bez cukru.prý je to mnohokrát škodlivější než normalní cukr.takže raději kupuje jen normal coca colu nebo RC colu bez éček

Nejlepší odpověď
Babe

http://www.iham­.cz/jak-nam-skodi-aspartam/

Další odpovědi
mosoj

A nebylo by lepší poslat colu zpět za moře ?
ať si tam s ní dělají co chtějí.

Připomíná mně to otázku jestli zdravější buřt nebo párek.

Jikra

To neřeš.Co je dneska zdravý.To by člověk nesměl skoro nic Já za svůj život do sebe dostal takovejch jedů od DDT a jiných zemědělských chemikálií přes alkohol,cigarety a takový pracovní prostředí(celej profesní život na hutích)že se divím že jsem.Tak když tohle jsem přežil tak nevěřím že by mě nějaká cola zabila.Zero a light chlemtám na putny a vůbec mi to žíly netrhá.Tedy zatím.Takže to chce klid.

venkovan

Colu a podobné nápoje piji jen když je mi zle – tedy hodně unavený. Je to lepší než různé energetické nápoje v běžném prodeji(víc tekutiny, kofein přibližně stejný a bez dalších přísad co jsou v těch energetických) , ale horší než minerálky, pokud možno neslazené.
Ono není to o tom kolik cukru vypiješ, ale jestli ho z těla aktivním pohybem dostaneš.