zdr. pojištění se platit musí a co soc pojištění?

Zsravotná pojištění se platit musí měsíčně jde zplatu 1000Kč. a když jdu k lékaři hned ještě než mu řeknu zaplatím. když mě někam pošle zapletím lekarna ani nemluvím tak proč se to platit musí. a soc. pojištění se tedy platit nemusí ? když má dluh na zdravotním tak se dluh musí dplatit a u soc. pojištění ne ? a kdyyž přijde o práci manžel dostane podporu v nezaměstnanosti? či důchod ?nedej bůh PID či ČID. děkuji nechci něco zanedbat a platit penále. děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.go­ogle.cz/#q=zdra­votn%C3%AD+a+so­ci%C3%A1ln%C3%AD+po­ji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+2­012&hl=cs&prmd=im­vnsu&source=u­niv&tbm=nws&tbo=u&sa=X&e­i=5CYnT6xXxc75BsLt­mKoI&ved=0CEIQ­qAI&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=d67cfb8­0ddb22a49&biw=1067&bih=5­35

zde jsou různé odkazy jinak se zeptejte na úřadech..
při PID a ČID platí soc.i zdr. pojištění stát..

změny Ministerstva práce a sociálních věcí na rok 2012

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&c­p=12&gs_id=3l&xhr=t&q=%C­3%BA%C5%99ad+pr%C3%A1ce+­2012&pf=p&scli­ent=psy-ab&source=hp&pbx=1­&oq=%C3%BA%C5%99ad+pr%C3­%A1ce+2&aq=0&a­qi=g2&aql=&gs_sm=&gs­_upl=&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=af249ce­5c8b9ddb&biw=1067&bih=535

podpora rok 2012

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2011/12/0­6/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podrobny-prehled/?cid=726585

Další odpovědi
jmhad

Platit musíš obě,tedy sociální i zdravotní. Nemusíš platit nemocenské,ale pak v nemoci nic nedostaneš.Pokud jsi v evidenci ÚP,pak po celou dobu nic platit nemusíš,to za tebe platí stát. Když tě z evidence pro nějakou blbost vyškrtnou ,pak zase musíš platit.A proč? U nás i jinde je tzv.solidární systém s jinými,kdy svoji platbou přispíváš dnes jiným a jiní přispějí tobě,až budeš potřebovat. Zda je to spravedlivé,je mimo těchto stránek.