panenka

Zdokonalování se v němčině

Dobrý den můžete mě prosím pomoct najít nějakou stránku kde by bylo slovíčko německy pod tím česky a jak se to vyslovuje?i když doma jednu knížku mám kamarádka mě řekla že je lepší se zdokonalovat na nějakých strankách .Byla mě tu doporučena stránka na lidé.cz ale tam jen doplňuji věty v němčině pomůžete mě prosím?našla jsem tuto stránku http://www.blac­kdarkness.estran­ky.cz/clanky/nem­cina-lekce-1.html líbí se mě ale je na ní málo vět děkuji.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nejlepší způsob jak se zdokonalovat,je např.živá konverzace s nějakou německy hovořící osobou.Pokud máš nějaké známé,zkus to.

Další odpovědi
chudst

Spis nez stranky s vyslovnosti bych se snazil najit stranky, kde se vyslovnost popisuje.

Nemcina neni anglictina, kdyz se naucite par zakladnich pravidel, umite precist vsechno (i kdyz tomu nerozumite :D). A na to bych ale doporucoval nekoho ‚ziveho‘, kdo to s vami projde, abyste slysela, jak se to rika, protoze napriklad „[auf vídrzen]“ vam snad zadny nemec nerekne – snad cesky prepis by mohl byt [auvídrzéhn] (a i tam se „r“ zmekcuje a „h“ se ‚vypousti‘). Proste v tomto pripade neni nad mluveneho kamarada/ucitele, ktery vam to nejen vysvetli, ale i prakticky predvede.

PitrSvitr

Jako „doučovatel“ němčiny si dovoluji Vám říct, že stránka, jež tady zveřejňujete je dle mého soudu ne až tak kvalitní. Pro správnou výslovnost je skutečně třeba vyhledat osobu, která zná fonetiku jazyka. Transkriptický přepis uvedený a Vaší stránce je neúplný.

aloevera5

Doporučím Vám Google Překladač. Není sice úplně stavěný na extra složité překlady, ale na jednoduché věty, které jsem viděla na stránkách, které zasíláte jako odkaz ideálně stačí. Takže, vyberete si:

Z: německy Do: česky

napíšete tam slovo nebo jednoduchou větu z knížky nebo na kterou chcete výslovnost v němčině (kašlete na překlad) a pod tím zmáčknete „Poslech“.

Nepište to česky, nenechávejte si dělat překlad a poslouchat Poslech překladu. Google někdy překládá hrozně zkomoleně.

Sama umím výborně německy a když slyším ten poslech, tak je dost dobrý. Určitě lepší, než když slyším občas někoho, kdo se naučil německy jako samouk a vyslovuje například „ŠEIZE“ nebo dveře „TÝR“ a podobné slova. To mám pocit, že dostal lekce od Milana Šteindlera a Davida Vávry z „Alles Gute“ :o)

Zdroj: http://transla­te.google.cz/?hl=cs&t­ab=wT#de|cs|