Avatar uživatele
Lucimia

Zdobněliny – používáte?

Velmi povedený článek zde: http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=3&re­cord=20554&fil­terUser=
Tak co, používáte, nepřijde Vám to někdy úchylné, např. když maminky mluví v množném čísle – „tak jsme dneska konečně vykakinkali několik malinkatých bobečků do nočníčku“ ?
Jinak já používám zdrobněliny často s partnerem – zlatínku, srdíčko, mucínku, on mi říká Lucínku… ale neumím si představit tak komunikovat na veřejnosti, jen doma. :) A co vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vždy mně spolehlivě naskočí husí kůže veliká jak borůvky.Když to zaslechnu.Nepoužil bych TO,ani kdyby mě šlo o živůtek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Používám, občas. Mám za to, že je lépe všeho s mírou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jahoda

Souhlas s Vámi! S přítelem si také říkáme srdíčko, lásenko, zlatíčko apod., ale říkat to na veřejnosti… Mezi přáteli tomu mojemu klidně řeknu srdíčko, ale ve společnosti jako třeba na plese, na úřadě apod., ne. K těm maminkám: Ono je to tak, že většina maminek toto říká. Jsou už takto zvyklé. Děti zatím nemám a nevím, jestli toto budu taky říkávat. Víte, je to tak, že každá maminka má to svoje děťátko moc ráda a nedá na něj dopustit. Má ho přirostlé k srdci a proto takto mluví. Já ale proti tomu nic nemám a chápu to. O to více to pochopím, až budu mít mimi své. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já takhle nemluvím ale moje mamka a tchýně ano hlavně na mé děti s manželém si zdrobněle říkáme ale na veřejnosti to neděláme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Zdrobněliny používám, ale je fakt, že to oproti jiným nepřeháním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Pokud to dělají s mírou a ne do 18 let,tak to považuju za hezký vztah.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek