Reganois

Zdiskreditovala se fotbalová organizace UEFA svou zmatenou politikou vůči fotbalovým zemím?

Politika do sportu nepatří, alespoň tak argumentuje UEFA v reakci na nápad Německa nastavit stadion do duhových barev, jako podporu pro LGBT komunitu. Je to reakce na zákon maďarské vlády, který prošel nedávno. Dobrá, jak si mám tedy vysvětlit pokrytectví UEFA, když na jednu stranu odmítá politikaření v této situaci, ale zároveň umožňuje jiné politické gesto (poklekávání), co by podporu Demokratické straně v USA a její politice pozitivní diskriminace a podporu BLM. Nezdiskreditovala se UEFA? Proč tedy nepovolí obojí, nebo obojí zamítne? Není to jednoduše dvojí metr?

Nejlepší odpověď
elkon

Měli by zakázat veškeré politické náznaky. Sport je sport, ne politika.

Další odpovědi
aliendrone

Trochu podobný dotaz jako „Doznala nějaké úhony mravopočestnost slečny pracující u krajnice E55?“ ;) :D :D
Politiku nejen dnes montují účelově do všeho. Pokud je pořad „správný“, tak nezáleží jestli jde o poezii, knedlíky nebo fotbal, POKUD se tam alespoň v náznaku vychválí režim a pomluví jeho odpůrci nebo ti, kteří ho vidí kriticky. Tak to bylo, je a bude (tzn. že to platí NEJEN pro dem(ent)okraci­i). :)