Mugz

Nevíte někdo, kolik procent plynu ve vzduchu je hranice, kdy už hrozí nebezpečí?

Dělám bezpečtnostní systém na hlídání ovzduší v bytě. Čili plyn ze sporáka(nevím co tam je máme indukci) a pak ostatní plyny které se mohou v bytě např. při poruše vyskytovat.

Nejlepší odpověď
quentos

Jakého plynu? Plyny v ovzduší už jsou. U každého je ta hranice jiná a některé nejsou škodlivé vůbec, ba naopak (třeba kyslík).

Další odpovědi
magorvkleci

Například u zemního plynu je spodní mez výbušnosti 4,3 % a horní 15 %. Nejlepší koncentrace pro výbuch je tedy mezi těmito hodnotami.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plyn

plebs

Pozor také na plyny ze zadní části těla

Dochy

U každého plynu jinak a zpravidla je známá či lze zjistit spodní a horní hranice výbušnosti (ve vzduchu). Při překročení horní hranice je toho plynu takové množství že už má málo kyslíku pro výbuch…

Klaproth

U každého plynu je to jinak. Třeba u kyslíku se za bezpečnu hranici považuje 19%. Pokud je to méně, může nastat nebezpečí.

Emefej

Otázka o ničem, doplň informace. Jaké plyny? Jaké nebezpečí (výbuch, otrava, udušení)?

Kepler

Jestli máš indukci, tam se žádné plyny nevyskytují, takže nic hlídat nemusíš. Kdo má sporák na zemní plyn, ten se hlídá IR čidly, pro karmu jsou detektory CO. Citlivost čidel je dostatečná nato, aby se předešlo průšvihu (výbuch, otrava).