DDarent

Zdálo byse vám lepší, kdyby sme mněli ve školách tablety (jako v Korei) místo papírových učebnic, které váží 10Kg (deně)

Zároveň by se zvětšila ekologie, nemuselo by se kácet tolik stromů, děti by si neničili záda, kdyby byli kvalitní tablety se super Amoledem, tak by se neničily ani oči, škola by mohla mít na střechách solární panely a vpodstatě by to bylo mnohem praktičtější.....

sou i některý zápory, jako třeba vysoká šance krádeže ale museli by mít v sobě GPS modul aby se při ztrátě nepoškodil, a který by si žák zapínal a vypínal sám aby ho škola nešpehovala...... taky je tady dost velká šance na rozbití předního skla a následného pořezání, ale kdyby byl (zase) kvalitní, tak by mněl nerozbitné gorilla glass.........
Doplňuji:
Já asi budu muset sepsat nějaký prohlášení o tom, že když píšu na mobilu, tak po sobě nečtu a vkládat to vždycky na konec otázky/ odpovědi.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

A teď to celé zkus napsat česky, aby bylo vidět, že skutečně stojíš o vzdělávání a ne jenom o to, být in.

Další odpovědi
tom004

Od zavedení kakulaček do škol,žáci,stu­denti,neznají základní početní úkony.Jejich zavedení,bylo zdůvodněno tím,že se ušetřená kapacita mozku,využije efektivněji.Opravdu to tak je.Stačí,aby v kalkulačce „došla“ baterie,a žádná „ušetřená“ kapacita,nedokáže spočítat jednoduchý příklad.„Data“,v moz­ku nejsou,a v kalkulačce jsou nedostupná.Co by dokázali napáchat tablety,raději neodhaduji.Nevidím na tom nic,co by bylo přínosem.

anonym

Jenže tam je používají jako nadstavbu na solidní základy, a ne jako náhražku vlastního myšlení.
Díky tomu dokáží napsat i první řádek otázky bez gramatických chyb.

led

Človek najprv musí získať znalosti, potom môže využívať techniku, tak aby mu slúžila a pomáhala. Nie aby sa jej prispôsoboval.
Dosť často vidím používať mobily na malú násobilku. Prečo?
Ak neviem počítať, ani počítač mi nepomôže. Nevie, čo chcem, ak mu to správne nezadám.
A čo keď vypovie batéria? Pôjdeme naspäť na stromy?

arygnoc

ne.

učení by mělo trošku bolet (ať si to zapamatujete).
a to nošení učebnic je minimum.

Berušinka

Prosimtě, nesváděj to pořád na ten mobil!!! Už je to trapné. Můžeš si počkat na večer, abys to napsal v klidu na PC nebo prostě psát v klidu a pomalu.

anonym

Berušinko, já už taky nechci vypadat jako věčnej rejpal, ale tentokrát ti musím dát za pravdu.
Všechno má svou míru a dá se snadno rozeznat náhodný překlep od tristní neznalosti.