Zdají se vám obézní lidé sympatičtější, než ti podvýživení?

Otazka by mohla byt i prohozena, ale to necham na vase odpovedi. Jde mi o to, ze ti objemnejsi lide byvaji dle meho skromneho nazoru vice vyrovnani a nejsou tak agresivni, jako ti podvyziveni. Je to samozrejme velmi individualni a nemuzu je vsechny hazet do jednoho pytle. To ani nechci. Jen me zajima jak to vidite? Nechci touto otazkou nikoho nastvat a pripadne se hluboce omlouvam, tem kterych se to nejakym zpusobem dotkne. :) Osobne jsem podvyziveny jestli vas to pobavi.

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Záleží také na tom, kdo je podle vás tlustý a kdo hubený až podvyživený. Všechno má svá pro a proti. Platí zlatá střední cesta.

Ale je pravda, že se obecně říká, že lidé hubení až podvyživení jsou pesimističtí, nervózní, introvertní, nepříjemní a nespolečenští. Prostě „suchaři“. Záleží na úhlu pohledu.

Naopak k tlouštíkům se přiřazuje životní optimismus, společenská uvolněnost,, .spokojenost, pohoda atd. . Bývají zpravidla extroverty, Ale je možné, že tím projevují svou zranitelnost, jakousi sociální fóbie, nízké sebevědomí a jiné problémy.. Nebo veselostí zabraňují tomu, aby nevzbuzovali svou tloušťkou posměch.

Možná že tvrzení o tlouštících vzniklo vlivem četby, sledováním filmů atd. Třeba Švejk – jak ho popsal Hašek, nakreslil. Lada, nebo hrál Noll, Hrušinský atd. Nebo W + V – – rozesmátí pohodáři.

Rovněž ve filmech pro pamětníky vidíme třeba tlusté hospodské a baculaté hospodyně.. Jenže v minulosti určitě nebyly takové požadavky na vzhled.
..
Ale naopak. Tlustí lidé jsou daleko častěji než hubení považovaní za líné, bez vůle, vychytralé, požitkářské, ale i méně šťastné, méně úspěšné či vážněji nemocné.

Ale domnívám se, člověka ať tlustého či hubeného ovlivňuje především to, jak se cítí zdravotně. Záleží na psychice.

I kdyby větší množství tuku způsobovalo opravdu dobrou náladu, určitě se se to projeví i na zdravotních problémech, tedy na psychice.

Důležité je, zda jsou hubení či tlustí spokojení se svou postavou, zda se cítí dobře a život je velmi baví.

Tloušťka byla výrazem blahobytu, hubenost zase chudoby. Dnes je to jinak, ale to už je třeba diktát módy bez oheldu na zdraví.

Další odpovědi
petra15

Obézní lidi mám ráda v restauraci jako personál…znamená to pro mne, ze se „v jídle vyznají“, a ze mi u nich bude chutnat…fákt…tam „jsou opravdu na míste“…ale jinak v zádném prípade !!! Minerz, tak mi muzes odpovedet na moji poslední otázku, která se toho taky týká(dekuji).:-)xD

ssbboo

Určitě.tlustší si ze sebe alespoň umí udělat srandu.(zní to dost namyšleňě sám sem tlustý).ale podvyživení se snaží být podvyživení a myslí si jak jsou krásní a přitom se nám s pohledu na ně chce blvat.například nesnáším tlustých kteří se směju ostatním tlustým.samozřejmě neházet všechny do jednoho pytle někteří za to nemůžou jak jsou tlustí ale stejně.radši než nemít maso tak budu přetékat ze židle.