Oliku141

Zdají se sny malým dětem?

Dvou ročním a i mladším

Nejlepší odpověď
Lucijej

Všem lidem se zdají sny, ale né každý si je dokáže zapamatovat. Sny mají i zvířata.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že zdají.

Sarrow

Ano, tuším že od 2 let
Doplňuji:
Když se mi před 3 lety narodil bráška, četl jsem si to v příručce kterou si mamka odnesla spolu s dalšími věcmi z nemocnice :) Psalo se tam, o příchodu nočních můr…

Reezo

odborníci se sny zvířat sice zabývají, ale obecně se toho zatím příliš neví, jelikož do snů zvířat nemůžeme nahlédnout a ani se zvířat na ně zeptat. Na základě pozorování spících živočichů či zkoumání mozkové činnosti zvířat při spánku však vědci usoudili, že sny mají zejména horkokrevní živočichové – tedy ptáci a savci. Nejvíce snícím zvířetem je údajně vačice a zvířata, která loví, jako jsou např. kočky a psi, sní více než zvířata lovená, tedy např. hovězí dobytek, králíci, ovce a kozy Spánek zvířat je podobný jako u lidí. Střídají se v něm periody hlubokého spánku a tzv. fáze REM (z anglického Rapid Eye Movement, čili rychlý pohyb očí), při níž právě vznikají sny.