Kepler

Zdá se, že houbařská sezóna je za námi. Byli jste spokojeni?

Vím, že po celé republice byly podmínky velice rozdílné. Taky jsem před pár lety sbíral václavky ještě v listopadu, ale letos to v mém okolí stálo za houby. Vlastně, kéž by stálo. Jak to bylo u vás a kde? Jo, Pražákům, těm je hej, tam jim vyrost Hřib rovnou na magistrátu!
https://pixaba­y.com/cs/v%C3­%BDbuch-ohniv%C3%A1-koule-po%C5%BE%C3%A1r-zna%C4%8Dky-123690/

Nejlepší odpověď
Drap

U nás byla sezóna mizerná a velmi krátká. Pokud něco rostlo, netrvalo to déle než týden.

Další odpovědi
iceT

Byli jsme před asi před měsícem, něco jsme našli. Něco jsme snědli, něco jsem zamrazila, něco nasušila, za mě spokojenost. Mohla bych i sama vyrazit do lesa, ale nejspíš bych se ztratila, a zcela určitě bych přitáhla dom samé jedovaté houby, o ty jsem zakopávala.

led

Hlavne, že sme ich konzumáciu napodiv aj prežili v zdraví (huby nezbieram)

EKSOT123

U nás jsou lesy v háji-kůrovec, ale pár hřibů jen v červnu našel -motaly se mě pod nohama při těžbě dřeva.Bedlí bylo dost. Ale já měl hub pořád dost(i nasušil zásoby) bohužel, převážně zahraniční nálezy. Včera jsem přitáhl na polívku kupu jakýchsi čirůvek se světle hnědým kloboukem uprostřed, okraje klobouku jsou skoro bílé,krásně houbově voní, Slováci to sbírají, říkají tomu zemné hlívy. Václavky u nás nebyly, ale jinde jo, i když málo. Tak kdybych už se neozval…

Jiří Bohumil

U nás (podhůří Jeseníků) celé léto nic. V lese sucho, jako snad žádný rok.
Pouze občas, ale opět velmi málo, pár bedlí.
Ale na přelomu září a října, pouze týden, " na kosu". Natrefili jsme to, nasbírali, zkonzumovali a nasušili kila praváků. Doslova houbařské žně.
Loni bylo sice také celkem dost, ale vše, už od „prcků“, červaví.
Letos ale všechny krásný a i velký byly zdravý „jako řípa“. Červavé skoro žádné.:-)
Ale pak už zase nic, ani václavky na guláš nebyly a nejsou.:-(
Vložil bych foto, ale nevím zda to jde a jak.:-(

orwell

Já jsem v letošní sezóně viděl na vlastní oči (v lese) všehovšudy asi tři houby, což je v naší lokalitě dost neobvyklé. Zato následky kůrovcové kalamity jsou zde nadlimitní. Vypadá to, že během pár let tady bude smrk vzácností. Borovice jsou úspěšně likvidovány též jmelím. Brouci řádí i na habrech a bukách. V jednom přelomeném kmeni jsem viděl několik bílých larev impozantních rozměrů (cca 6 – 7 cm), jaké jsem ještě do té doby nespatřil. Připočítám-li k tomu skoro pravidelné vichřice, nevím, kam za pár let budeme na ty houby chodit.

jirka F

Ne,spokojen jsem nebyl akorát v červnu(červenci) pár kozáků.Ale potom všechno pryč,akorát nějaké malé houby na pařezech.Jinak to bylo marné hledání.