VampGirl

Zdá se mi, že mě kamarádka využívá. Jak se proti tomu bránit?

Mám takový pocit, že mě kamarádka zneužívá. Čím dál častěji po mně chce, abych jí vyfotila a poslala zápisky ze sešitu. Ráda jí zápis pošlu, když je nemocná a chybí. Jenže ona se všechny vyučovací hodiny fláká nebo si maluje a pak třeba jednou za týden chce poslat všechny zápisky. Bereme toho poměrně dost, takže mě vyfocení všech sešitů a posílání fotek mailem stojí dost času a začíná mě to obtěžovat. Zatímco má ona pohodu, já strávím mnohdy i přes půl hodiny s posíláním výpisků. Opisuje ode mne i všechny úkoly, nenosí si vlastní pomůcky, ani učebnice. Jaký je na to váš názor? Jak by jste se bránili?

Nejlepší odpověď
BEAES

Nenechte se využívat, stačí říct, nezlob se, ale zrovna nemám čas sedět u PC. Jiné by bylo, kdyby byla nemocná/po nemoci/, ale pokud chodí do hodin, ať si zápisky dělá sama.

Další odpovědi
GM

Nauč se ve vší slušnosti říkat „ne“. Pokud to nepochopí, není to kamarádka, žádná škoda. Využívat se rozhodně nenech, protože to s tebou půjde dál.

Mili @

Chce to s úsměvem říci předem, že tentokrát nic fotit a posílat nebudu – že přece umí psát!!! Anebo chtít po ní totéž – psát, fotit a posílat bude ONA!!! 😁

hanulka11

Řekla bych jí to narovinu.Já takové jednání nesnáším,ale ti co to dělají si ani neuvědomí, že by to bylo nějaké zneužívání druhých. Ona asi ví, že jsi jí párkrát vyhověla a cítí zřejmě , že ti to nedělá potíže .
Jestli je to dobrá kamarádka,tak to pochopí a jestli to nepochopí tak to nebyla kamarádka.

Lisbeth

To není pravá kamarádka. Bránila bych se tak, že bych jí po pravdě řekla, že když bude nemocná nebo ve škole chybět že to pro ní ráda uděláš. Ale že na to nemáš čas a že tě to nebaví tomu věnovat tolik hodin a že to pro ní nebudeš dělat když si to může napsat sama. Prostě jí říci holou pravdu.
Pokud to je kamarádka tak pochopí. Pokud ne – žádná škoda. A kamarádky by si měly říkat pravdu 🙂