Sabeth

Zdá se mi to nebo už vymřeli Gentlemani ?

Doplňuji: vytvářím anketu, ale vyjádřete i svůj názor:).

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
johana 56

Ne

Určitě nevymřeli.
Jen je potřeba si ujasnit,co si představuji pod pojmem „gentleman“.Pokud ho vnímám pouze podle vizáže,ošacení a uhlazeného projevu,může se vyklubat pravý opak.
Přirozené charakterové vlastnosti (mnohdy opomíjené) ,nenahradí žádná sebelépe nastudovaná pravidla společenského chování.

Další odpovědi
marci1

Ne

Ještě nevymřeli, ale nějak jich ubývá. Je třeba, aby byli v rodině i škole k gentlemanství vychováváni. Třeba ze starých filmů gentlemanství přímo „sálá“. 🙂
Doplňuji:
Citát : " Chovej se vůči každé ženě, jako bys byl do ní zamilován, a vůči každému muži, jako by ti byl nadřazen! Brzy si získáš pověst dokonalého gentlemana".

Oscar Wilde

bolak

Ne

Nevymřeli, jen se přizpůsobili okolnímu světu.

anonym

Ne

… ještě žijeme. 🙂

zzzzz

Ne

Mám ho doma. heč 🙂

mosoj

Ano

A nestačili by ti slušní lidé ? Na ty se občas ještě narazí.

Drap

Ne

Určitě nevymřeli. To se možná jen ty pohybuješ v okruhu lidí, kde žádní nejsou.

SmutnaRuze

Ne

Matthew

Ne

brillant

Ne

led

Ano

Záludná anketová otázka, nie je jednoznačná, nemožno na ňu odpovedať len jedným slovom.
odpoveď na prvú časť otázky:
ano – pravda je, že sa vám to zdá a gentlemani nevymreli (potvrdzuje prvú a popiera druhú časť otázky)
nie – pravda je, že sa vám to nezdá a gentlemani vymreli (popiera prvú časť a potvrdzuje druhú časť otázky.)
V tomto prípade moja odpoveď je „ano, zdá sa to, ale nevymreli“

Čo tak si prečítať niečo o používaní odporovacej spojky „nebo“ (slovensky alebo)?
Máme teraz tieto možnosti odpovedí
ano/nie 1.časť ano / 2.časť nie
ano/ano
nie/ano
nie/nie

PS.
Ak sa mýlim, prosím opravte ma. Ďakujem.

huxa

Ano

Stingo

Ano

Baruš-lolli

Ano

NikkiHeat

Ano

Ano, ve mě umřel. Dřív jsem byl takový hodně " renesanční " člověk, miloval jsem tu eleganci, vybrané chování, gentlemanské jednání......­.nicméně doba mě převálcovala a v podstatě jsem byl označen za divného. Takže dnes už to tak nedávám najevo.

lota

Ano

Volím ano, řekla bych,, že gentlemani nevymřeli úplně, ale jsou ohroženým druhem.

fcoop

Ano

da ny

Ne

Ne, nezdá se Vám to!
Ano, vymírají.
Je to velmi vzácný a chráněníhodný druh.
Chybí vzory, často už odmalička v rodinách…
Ani matky k tomu mnohdy chlapce nevedou, nevychovávají.
Některé ženy/dívky si je ani pro své chování a morální vlastnosti nezasluhují :(

Bičiště

Ne

Gentlemanů bývá plná tramvaj, jen je v té tramvaji málo místa, takže džentlmeni nevymírají, jen se dělají malé tramvaje.

Sarrow

Mrkni se na tohle, možná ti to potom dojde ;)
http://creati­velife.cz/rady-pro-svobodne-zeny-z-roku-1938/

huxa

Myslíš tu sektu Gentlemanů, nebo gentlemany?

led

správna pripomienka.
zjavne sa nevie rozhodnúť medzi Gentlemanom a gentlemanom

Gentleman môže byť:
staršie písanie slova džentlmen · http://www.pra­vygentleman.cz/
Gentleman (spevák) http://www.gen­tleman-music.com/