Frogman

Zdá se mi to, nebo jsou blonďatí lidé „ohrožený druh“?

Ať se kouknu, kam se kouknu, blonďáků a blondýn vidím fakt minimum.
Jak to, že má většina lidí vlasy tmavé? :DD

Nejlepší odpověď
gecco

Trpaslík chce nastoupit do autobusu, když vtom jej předběhne blondýnka.
„Kam se cpeš bruneto?“
„Ale já jsem blondýnka.“
„Jó? – já to tady zespoda vidím jinak!“
😉

Další odpovědi
iceT

No to bude asi proto, že přírodním blonďákům a pravým přírodním blondýnkám vlasy na zimu povětšinou ztmavnou kvůli tomu, že jim do vlasů nepere slunce, které přírodní blond vlasy zesvětluje. Můj brácha blonďák je a nyní má vlasy tmavé, ne hnědé nebo tak něco, ale skoro takovéhle
https://www.by­linnalekarna.cz/lig­ht-79-prirodni-blond

chachar1922

U nás je blondýn. Pravda, blonďáků méně asi, ale blondýnek je dost :)

zjentek

tohle nějak nesedí se studiemi, že většina lidstva je hloupá ..beru to tak, že je to tady samá tmavá blondýna

marci1

Je a bude jich možná méně, ale nevyhynou. 🙂
"Geny prostě jen tak nevymizí, ať už by měly značnou nevýhodu. Počet blonďatých může klesnout, ale nevyhynou,“ uvedl profesor Jonathan Rees z University of Edinburgh. Podobně hovoří i český genetik: „Jistě, zastoupení určitých genů v populaci se běžně mění z různých důvodů – v současnosti například tím, že dochází k mnohem většímu míšení etnik. Právě u blonďatých dochází ke snižování jejich zastoupení, protože různá ,tmavší‘ etnika, jež postupně pronikají i do ,nordickych‘ oblastí, mají vyšší porodnost. K úplnému vymizení ale asi těžko dojde; určitě se jedná o velmi pomalý proces.“ Záleží také hodně na selekci pohlavním výběrem. A proč jsou blonďatá stvoření stále tak atraktivní, a nejen pro média? Profesor Hořejší se smíchem uzavírá: „Napadá mne jedno vysvětlení: že my blonďáci – zvláště my modroocí – jsme krásní, chytří a dokonalí!“ 🙂
Více na: http://euro.e15­.cz/archiv/kdy-vymrou-blondynky-821052#utm_me­dium=selfpromo&ut­m_source=e15&ut­m_campaign=co­pylink

RyuzakiKate

Se nediv, když to Mengele pos*al, kdyby bádal pořádně… :D
Mám dvě přirozeně blonďaté kamarádky, jedna je teda fakt totál světlounká, a přítel je blonďák s modrejma očima. Takže tady v bejvalých Sudetech to je nejspíš jinak než u vás ;D

pucipuci

Tak nějak si matně pamatuji ze školy,že blond vlasy,byly původem pouze u severských států a mělo to souvislost s modrýma očima. Ještě je nějaký malý národ blond,ale s hnědýma očima,už nevím který,ale ti modroocí jsou v podstatě nedomrlí. Chybí jim ve výbavě nejaký gen,který způsobuje normální pigment.Proto i parneři blond + jiná barva ve většíně případů má tmavé vlasy. Sice znám paní,která má doma hned 4 naprosto bloňďatá sluníčka ,ale nic to nemění na statistice.Takže ano,vymírají.

Danina65

Někdy si připadám dost ohrožená.Obzvláště při srážce s blbcem.

Yo a Gecco, drtivá většina z nás nosí spodinky:-)

A pucipuci, moodrocí lidé …Herdek my nejsme nedomrlí!!!:-)

Ještě chvíli do nás modrookých blondýn a blondýnů budete šít a už to vážně řeknu mamince.

Agneta

Ano, zdá se ti to, protože většina blondýn tráví dnes spoustu času na netu, takže je uvidíš jen v obchodech s botičkama…:DDD

Šidlo

1.svetlých ľudí bolo vždy menej, aj v Európe
2. prvýkrát v histórií sa svetlí farbia na tmavo
3. vedci s týmto strašia už x rokov…dosť menia názory
4. nedávno prišli na to, že s farbou očí a vlasov to nie je ako s mendelovými hráškami.....za každú farbu je zodpovedných viac génov, takže súboj jeden na jedného sa nekoná
5. pozite si dostatok pomiešaných ľudí, hlavne z usa…mnohí majú svetlé oči, pleť aj vlasy oproti najtmavšiemu predkovi…a ide to aj naopak
6. mám odpozorované, že aj u európanov môže bledé poraziť tmavé, aj na viac generácií (hovorím ako najsvetlejší člen rodiny… tie gény ,,za svetlé" aj ,,za tmavé" sa fakt kumulujú)

mne toto príde ako strašenie rasistami a ak ide ozónová diera, byť bledý sa na najbližšie storočia nevypláca.....

p.s. nájdite si farby na vlasy ,,dark blond" a ,,dunkel blond"…z toho rozdielu sa popukáte od smiechu

annas

Ano. Bloňdáci jsou ohrožený druh. Nfěmečtí vědci předpovídají, že tento druh nepřežije rok 2022.

Proč? Vědci se domnívají, že gen, který rozhoduje o barvě vlasů, je na ústupu. Je to tím, že k narození blonďatého dítěte je třeba, aby oba rodiče měli gen „světlovlasosti i“ až po obou prarodičích, tedy ve vzdálenější minulosti.

Stačí, aby jeden z partnerlů byl brunet a šance na blonďáčka mizí.

Vědci jdou dál a odhadují, že poslední blonďáček se narodí zřejmě ve Finsku , kde je nejvyšší procento těchto jedinců.

Podle MF Dnes z 30. září 2016

Samozřejm jde o přírodní blonďáky, nikoliv obarvené blondýny.