Velbloud

Zbytečné procesy?

Pokaždé, co se podívám do rozběhlích procesů na mém PC, najdu tam několik procesů jménem svchost.exe a taskmgr.exe. Když je zruším, nic se nestane, ale zase se tam objevěj za chvilku znova. Dohromady jich tam bývá tak 10–15 a často jsou procesy jednoho druhu pod sebou. Nevíte, co znamenají tyto dva procesy?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

jedná se o systémový procesy, bez kterých Windows nemůže běžet

http://suppor­t.microsoft.com/kb/3140­56/cs

Další odpovědi
anonym

taskmgr.exe je Správce úloh kterým prohlížíte spuštěné procesy a Služby. Svc-host jsou procesy a když je ukončíte, počítač přestane počítat.