zzzzz

Zbrojní průkaz dodělání skupiny C

Pokud má člověk ZP skupiny A,B,D,E, a chce si dodělat skupinu C, co vše je třeba k tomu vyřídit? Musí být členem nějakého toho mysliveckého spolku? Nebo stačí udělat ty myslivecké testy? Posuzuje se znova způsobilost, lékař atd.? Máte někdo ZP-C?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nestačí myslivecké zkoušky, ale musíš mít i platný lovecký lístek.
Doplňuji:
Kromě D mám všechny.

Další odpovědi
Hamon

Aktuálnš musíš mít lovecký lístek, tj. udělat myslivecké zkoušky nebo být absolventem školy s výukou myslivosti.
Ale jestli nespěcháš, počkej si do léta na nový zákon o zbraních. Lovecký lístek totiž přestane být podmínkou pro ZP C.

Lamalam

Bez lovecké lístku v současnosti nelze, lovecký lístek koupíš jako člen mysliveckého sdružení.

zzzzz

Emefej prosím tě co ten lovecký lístek je? a kde se dá získat? Jaké jsou podmínky na jeho získaní a musí se člověk s těmi myslivci nějak družit a chodit na ty jejich lovy atd.???

Emefej

Lovecký lístek si koupíš na obecním či městské úřadu, ale prodají ho jenom členovi mysliveckého sdružení. Jako člen mysliveckého sdružení máš řadu povinností, společné lovy a nasledné družení k nim patří. Informuj se u nejbližších myslivců.

Hamon

Nesmysl. Předně – neprodává se. A za druhé, nemusíš být členem MS. ZP C a lovecký lístek mám, členem MS nejsem.

zzzzz

A můžeš v lese střílet zvěř?

Hamon

Nepoznám, na koho je otázka směřovaná :)
Já nemůžu, leda jako host nějakého mysliveckého sdružení. Pro mne to nepředstavuje omezení, lovecký lístek a ZP C mám spíš pro jistotu.

zzzzz

Z těch společných lovů máme právě strach, ono skóre postřílených myslivců / zvěře, není zrovna ideální. Já bych do toho šla jedině s bratrem, a on je voják, každou chvíli dlouho mimo domov, takže by nebyl asi schopen dodržovat ty jejich povinnosti. Ale děkuji za info, ještě se na to poptám u nás.

Emefej

A potřebuješ nutně vůbec skupinuC? Na střelnici stačí i B.

zzzzz

Na střelnici jo, ale do lesa ne .-)