Avatar uživatele
zzzzz

Zbrojní průkaz dodělání skupiny C

Pokud má člověk ZP skupiny A,B,D,E, a chce si dodělat skupinu C, co vše je třeba k tomu vyřídit? Musí být členem nějakého toho mysliveckého spolku? Nebo stačí udělat ty myslivecké testy? Posuzuje se znova způsobilost, lékař atd.? Máte někdo ZP-C?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, briketka10, gagaga, marci1 před 3689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nestačí myslivecké zkoušky, ale musíš mít i platný lovecký lístek.
Doplňuji:
Kromě D mám všechny.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Aktuálnš musíš mít lovecký lístek, tj. udělat myslivecké zkoušky nebo být absolventem školy s výukou myslivosti.
Ale jestli nespěcháš, počkej si do léta na nový zákon o zbraních. Lovecký lístek totiž přestane být podmínkou pro ZP C.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Bez lovecké lístku v současnosti nelze, lovecký lístek koupíš jako člen mysliveckého sdružení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Emefej prosím tě co ten lovecký lístek je? a kde se dá získat? Jaké jsou podmínky na jeho získaní a musí se člověk s těmi myslivci nějak družit a chodit na ty jejich lovy atd.???

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Lovecký lístek si koupíš na obecním či městské úřadu, ale prodají ho jenom členovi mysliveckého sdružení. Jako člen mysliveckého sdružení máš řadu povinností, společné lovy a nasledné družení k nim patří. Informuj se u nejbližších myslivců.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Nesmysl. Předně – neprodává se. A za druhé, nemusíš být členem MS. ZP C a lovecký lístek mám, členem MS nejsem.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

A můžeš v lese střílet zvěř?

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Nepoznám, na koho je otázka směřovaná :)
Já nemůžu, leda jako host nějakého mysliveckého sdružení. Pro mne to nepředstavuje omezení, lovecký lístek a ZP C mám spíš pro jistotu.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Z těch společných lovů máme právě strach, ono skóre postřílených myslivců / zvěře, není zrovna ideální. Já bych do toho šla jedině s bratrem, a on je voják, každou chvíli dlouho mimo domov, takže by nebyl asi schopen dodržovat ty jejich povinnosti. Ale děkuji za info, ještě se na to poptám u nás.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

A potřebuješ nutně vůbec skupinuC? Na střelnici stačí i B.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Na střelnici jo, ale do lesa ne .-)

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek