kurt9

Poradíte, zda je cena za dovoz zboží z USA správná?

Koupil jsem z usa boty za120 dolarů,doprava zdarma,dopravu zajištuje dhl,boty přišly bylo nutné dopladit dph 1180 kč celní poplatky 550 kč,zdá se mi to nějak moc co myslíte

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

zboží z usa dph

Odpovědi
Lgee

21%

Drap

Myslím, že je to přiměřené . Na boty clo ve výši 12% plus 15% dodatkové clo za zboží dovezené z USA a DPH z ceny zboží.
https://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/s­azebni-zarazeni-zbozi/spolecny-celni-sazebnik-es/Spolen%20cel­n%20sazebnk%20E­U%20platn%20pro%20ro­k%202013/l_30420121031cs­00010915.pdf

anonym

  • celní sazba by měla být u tohoto typu zboží 8% viz http://dcipower­.cz/kalkulacka-zdarma-pro-vypocet-cla
  • dph je 21% pokud se nemýlím
  • česká pošta vás zkasíruje za to že musela celníkovi předat lejstra a případně i za počet dní který drželi produkt na skladě než jste jim podklady dodal.

No i tak se mi to zdá docela hodně, bohužel jak na něco zaklekne čp a celnice levné to už nikdy nebude :) Tak to tady chodí.

autacek

Vypočteno je to patrně správně, pokud vám přijde, že vás snad šálí zrak a je to zlodějina, tak to myslíte taky správně, no a pokud se tomu chcete napříště vyhnout, tak si předem rozmyslete, jestli se to vůbec vyplatí.

jáára

Z murici je to drahé.

kurt9

jenže u položky clo je 0 kč,jen dph 1180 celní poplatky 550,mám tedy chápat že celní poplatek je dhl,pokud je dph 21% z ceny asi 2500kč nemůže být tak vysoké,šlo by třeba na stránkách celní správy dohledat zboží podle čísla zásilky

Drap

Celní poplatek je poplatek za vyřízení cla a spojených dokumentů.

kurt9

jenže podle dph 21% vychází částka asi 525kč,nevím tedy proč 1180kč

kurt9

nedalo by se nějak zjistit přes stránky celní správy,dostal jsem jen fakturu od dhl